Стрілянина в Казані досить показова: політолог про джерело терактів

Нападник був явно психічно неадекватним, вважає Станіслав Бєлковський

Стрілянина в Казані досить показова: політолог про джерело терактів

Збройний напад на школу в Казані, в результаті якого загинули щонайменше 9 осіб, є показовим, оскільки нападник оголосив себе "богом".

Таку думку висловив в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" російський політолог Станіслав Бєлковський.

"Таким речам запобігти дуже складно. Вони відбуваються в найрізноманітніших країнах світу з певною регулярністю. І неможливо створити жодного ані правового, ані економічного механізму, який би стабільно запобігав або нейтралізував такі загрози на далеких підступах", - зазначив Бєлковський.

Читайте також: У Росії розстріляли автобус з пасажирами: подробиці

Популярні відео

За його словами, "випадок у Казані досить показовий", тому що юнак, який розстріляв людей, оголосив себе богом.

"Тобто це людина з явно підвищеним рівнем агресії, психічно неадекватна. Крім того, дефіцит релігійності, релігійних інститутів у сучасному суспільстві теж дає про себе знати, оскільки він оголосив богом себе. Треба сказати, що Російська православна церква Московського патріархату в особі її предстоятеля Кирила (Гундяєва) чомусь зовсім не розмірковувала про духовний бік питання, тільки говорила про необхідність посилення законів про обіг зброї, що можливо й потрібно. Але насамперед потрібно розуміти, що джерелом терактів є агресія і психічна неадекватність, зокрема випадання людини з традиційних систем соціалізації. У цьому напрямку можна і треба працювати. Казанська трагедія нам про це ще раз нагадує", - заявив політолог.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Нагадаємо, в Росії 11 травня озброєний молодик увірвався до школи в Казані і відкрив стрілянину. В результаті загинули, щонайменше, 9 осіб, зокрема 7 дітей. Також повідомлялося, що до лікарні доправлено 21 людину, зокрема 18 дітей, шестеро з яких перебувають у реанімації.

Нападника затримали, ним виявився 19-річний місцевий житель Ільназ Галявієв. Незадовго до злочину молодик написав у соціальних мережах: "Сьогодні я вб'ю величезну кількість біосміття і застрелюсь".

Джерело Україна 24 Теги