Призначать винних — експерт висловився про масову стрілянину в Казані

Богдан Петренко розповів, через що відбуваються теракти в школах

Призначать винних — експерт висловився про масову стрілянину в Казані

Внаслідок стрілянини у школі в Казані (Татарстан, РФ) загинули 8 осіб, 20 постраждали. Ситуацію прокоментував заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Такі напади траплялися й раніше. Ми знаємо, що дуже актуальне це питання для США, тому там і найзмістовніші дослідження цієї теми — нападів на школи. Напади здійснюють не тільки школярі, які там навчаються — до речі, цікавий приклад, що людина, яка напала на школу в Казані, там і навчалась. Такі приклади теж були, коли люди вже після 20 років, згадуючи старі образи, нападали на школу, і там відбувалося якесь масове насильство. Тобто це не поодинокі акти, такі приклади були раніше. Єдине, що об'єднує всі такі випадки, — це відсутність нормального соціального спілкування людини. Говорячи простою мовою, в школі відбувалося цькування", — сказав він.

Читайте також: На кордоні Киргизстану й Таджикистану сталася стрілянина (відео)

Популярні відео

На думку експерта, влада Росії не буде розбиратися у справжній причині трагедії, а політизує її.

"Потрібно розуміти, що ми маємо справу з Російською Федерацією, де досить часто відбуваються вбивства у політичних цілях. Ми побачимо, в яких цілях це використовуватиме Кремль надалі. У мене була навіть підозра, що це може бути названо діями якоїсь української національної організації, як останнім часом роблять у РФ.

Але найімовірніше, буде якесь політичне рішення Кремля, де призначать винних, говоритимуть, що все кимось спрямовувалося, замість того, щоб говорити, що в російських школах не проводиться боротьба з цькуванням. І не будуть говорити, що коли країна нав'язує агресивне ставлення до сусідів, що можна до сусідів застосовувати насильство, то ця модель поведінки повторюється людьми в державі, але по відношенню вже до власних сусідів", — сказав він.

Читайте також: Ветеран АТО вбив нападника: в Авакова розповіли, що йому загрожує

Нагадаємо, двоє людей влаштували стрілянину в гімназії №175 у Казані, є жертви. Одного зі стрільців затримали, ним виявився 19-річний Ільназ Галявієв. Другого стрілка ліквідували в будівлі школи. Імовірно, у стрільців був 41-річний спільник, який організував напад.

Джерело Україна 24 Теги