На Землю падають залишки китайської ракети: що загрожує українцям

Сергій Яцков розповів, чи потрібно побоюватися падіння ступеня ракети на територію України

На Землю падають залишки китайської ракети: що загрожує українцям

Цими вихідними на Землю впаде ступінь китайської ракети-носія "Чанчжен 5-Б", який вже відпрацював, місце падіння невідоме. Директор Української асоціації "Космос" Сергій Яцков розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", чи загрожують залишки ракети українцям.

"Інформація перевантажена політичними аспектами між США і Китаєм. Падає не ракета, а другий ступінь ракетоносія. Чомусь мало згадують, що рік тому, 5 травня, точно така ракета дала нам теж трохи переполоху. Той же ракетоносій падав на Кот-д'Івуар, це вже повторний випадок, думаю, тут не потрібно перебільшувати, падають залишки другого ступеня", — сказав він.

Читайте також: Можемо вийти на світовий космічний ринок — експерт про потенціал України

Популярні відео

Експерт назвав приблизне місце, де найімовірніше падіння залишків ракети.

"Очікується, що вони впадуть цієї ночі, це буде в Південній Індонезії. Але точніша траєкторія буде зрозуміла за кілька годин до входу в атмосферу. На момент входження в атмосферу вага об'єкта становитиме від 5 до 10 тонн, до Землі доходить від 20 до 40% початкового об'єму. Є приблизні розрахунки, що це буде шматок близько 100 кг. Знову-таки, він повинен впасти десь в океані, оскільки водна поверхня займає близько 75% поверхні Землі. Для людей, зокрема українців, точно немає підстав переживати", — сказав він.

Раніше Сергій Яцков розповів, як Україна втратила можливість взяти участь в історичному польоті в космос.

Джерело Україна 24 Теги