Індію заполонила епідемія нового штаму COVID-19: ексклюзивні деталі від "Україна 24"

Україна готова допомагати Індії киснем для лікарень

Індію заполонила епідемія нового штаму COVID-19: ексклюзивні деталі від "Україна 24"

Індія б'є світові рекорди за темпами розповсюдження коронавірусу, за добу там було зафіксовано 412 тисяч нових випадків. Новий індійський штам COVID-19 поширюється дуже швидко.

Подробиці розповіла в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" вірусологиня, радниця МОЗ Індії Друба Гош.

"Чимало людей втратили роботу через пандемію, і тепер намагаються заробити будь-якими методами, зокрема й аморальними. Тому в нас з'явилося багато фейкових постачальників кисню. В умовах його критичної нестачі на ринку, багатьом із них вдається вводити в оману лікарні, держустанови та приватних покупців, коли вони забирають передоплату і тікають, залишаючи пацієнтів без кисню", - зазначила вона.

Читайте також: Симптоми COVID-19 змінилися — лікарка назвала нові скарги пацієнтів

Популярні відео

Вірусологиня визнала, що влада Індії виявилась неготовою до нового спалаху захворюваності:

"По-перше, з'явився новий штам, через що коронавірус поширюється дуже швидко. По-друге, і це найголовніше, ми просто розслабилися. Люди почали ходити без масок, і не лише на вулицях, а й в офісах, на масових заходах, весіллях, політичних з'їздах. Словом, усі почали поводитись як зазвичай, але під час пандемії це неприпустимо".

Також, за її словами, злий жарт зіграла звістка про масову вакцинацію. Багато людей сприйняли це як заклик повертатися до нормального життя. Однак повністю щепилися лише 2% населення, а перша доза від індійського варіанту коронавірусу не рятує.

"Серед тих, хто підхопив індійський варіант коронавірусу, чимало вакцинованих. Це переважно люди, які вже зробили першу дозу, але другою ще не щепилися. Вакцина в їхніх організмах не запрацювала на повну потужність. Більшість із них легко перенесли хворобу, хоча є й померлі… Тільки-но ви розслабляєтеся, вірус завдає нового удару. Повірте, вірус щоразу повертатиметься, тільки но ви послабите захист. Подивіться на Індію і зробіть висновки", - сказала Гош.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: лікар озвучив тривожний прогноз для України

У свою чергу, лікар-анестезіолог, провідний експерт МОЗ України у боротьбі з коронавірусом Сергій Дубров в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував готовність української влади постачати Індії кисень для лікарень.

"Якщо говорити про ситуацію, яку ми маємо в країні на сьогодні, то в принципі кисню нам достатньо. Суттєве зменшення кількості госпіталізацій і зростання кількості пацієнтів, які переведені на амбулаторний етап, тобто виписані з лікувальних закладів, наразі дозволяє нам допомагати саме киснем для Індії… Виробничі потужності дозволяють виробляти певну кількість і частину цього кисню можна продати або допомогти в даному випадку Індії", - розповів український лікар.

Дубров також оцінив можливість поширення індійського штаму коронавірусу в Україні:

"У нас був британський штам, і зараз в Україні більшість хворих інфіковані саме британським штамом. Він страшніший, ніж перший уханський штам. Індійський штам поки що немає великої кількості досліджень, але вже зараз можна сказати, що він ще заразніший, ніж британський штам, тобто більш контагіозний, і дійсно страшно припустити, як ми будемо справлятися з ситуацією, коли той штам дійде до нашої країни".

Популярні відео

Раніше лікар Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи чекати в Україні четвертого, п'ятого і шостого піків коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги