Росія не забула про план "Новоросія" — експерт розповів про загрозу

Сергій Герасимчук пояснив військові дії Росії біля кордонів України

Росія не забула про план "Новоросія" — експерт розповів про загрозу

Голова МЗС Дмитро Кулеба сказав, що Росія залишає за собою можливість загрожувати Україні та діяти агресивно. Наскільки ця загроза реальна, розповів заступник виконавчого директора ради зовнішньої політики "Українська призма" Сергій Герасимчук у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Можу впевнено сказати, що простежуються певні зв’язки між зовнішньо-політичною діяльністю України та відповідними кроками Росії. Мені здається, що теперішні операції, рухи Росії в регіоні Чорного та Азовського морів є кроками на те, щоб зменшити українську ініціативу з запуску "Кримської платформи". Росіяни хочуть показати, що і Азовське море, і Чорне море вони значною мірою сприймають як свої внутрішні озера, і, відповідно, хочуть тут посилювати свій вплив", — сказав він.

Читайте також: Ексрадник Путіна розповів, як США можуть підтримати Україну військами

На думку експерта, Росія подає сигнали й іншим країнам.

"Це, звісно, сигнал не тільки Україні, хоча Україна є безпосередньою потенційною жертвою. Це сигнал і Туреччині, яка так само прагне посилити вплив в Чорноморському регіоні, і Румунії, яка не полишає надії буди провідним гравцем з боку НАТО і ЄС у Чорному морі. Це багатовимірний сигнал, але передусім Україна має його почути, тому що це передусім ризики для нашої територіальної цілісності. Ми всі пам’ятаємо історію з «Новоросією», і мусимо пам’ятати, що Росія хоча і відступила від першочергового плану, однак не повністю відкинула його", — сказав він.

Раніше генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів про дії проросійських бойовиків на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги