Сильний удар по економіці — політолог висловився про важливу санкцію проти Росії

Дмитро Орєшкін розповів, як російський бізнес ставиться до відключення від SWIFT

Сильний удар по економіці — політолог висловився про важливу санкцію проти Росії

У Росії готуються до можливого відключення країни від міжнародної системи міжбанківських платежів SWIFT, яке передбачене в якості однієї із санкцій Заходу. Влада Росії заявляє, що у країни є своя заміна цьому інструменту. Про ситуацію висловився російський політолог Дмитро Орєшкін в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Йдеться про заміну SWIFT в Росії системою SPFS — системою передачі фінансових повідомлень. Це стара ідея, вона вже з 2014 року реалізується Центральним банком. У 2018 році керівник комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков заявив, що вона вже випереджає SWIFT за темпами розвитку, додавши, що це стосується внутрішніх розрахунків. Насправді у 2021 році об'єктивна реальність не дуже втішна. Системою SWIFT користується приблизно 11 тисяч банків світу, це дуже зручна, звична і, головне, широко поширена модель", — сказав він.

Читайте також: Росія може втратити основні доходи - дипломат про важливий крок Європи

Популярні відео

За словами Орєшкіна, пересічні росіяни не замислюються про ситуацію, а бізнес вона турбує.

"Ті, хто займається бізнесом, розуміють, що це (система SPFS — ред.) — казки про білого бичка. Всього 399 агентів, або учасників цієї моделі, і це про перекази усередині Росії, а є ж і міжнародні розрахунки. Були розмови про те, що Китай, Туреччина та Іран охоче приєднаються, але поки що ми бачимо тільки один китайський банк, який приєднався.

Звичайно, бізнес мовчить, бо якщо він скаже все, що думає, йому стане боляче. Насправді фінансові розрахунки за ту ж нафту і газ йдуть через SWIFT, і відключення дуже вдарить по фінансовій моделі. Так що поки ми бачимо чисто декларативну відповідь, мовляв, ми самі зможемо впоратися. Боюся, що не зможемо", — сказав він.

Читайте також: Кравчук пояснив, що чекає на Росію: буде дуже погано

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій йдеться про можливість відключення Росії від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT, якщо зосередження військ біля кордонів України переросте у вторгнення.

Джерело Україна 24 Теги