Ексрадник Путіна пояснив, чим вигідний для Європи "Північний потік - 2"

Зокрема, аналітик вважає, що якщо газ проходитиме не через Україну, єврочиновникам не потрібно витрачати час на переговори

Ексрадник Путіна пояснив, чим вигідний для Європи "Північний потік - 2"

Президент Інституту економічного аналізу, ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов у програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24" пояснив, чому Європі та Німеччині зокрема, вигідний газопровід "Північний потік - 2", який Росія будує в обхід української газотранспортної системи.

"Є кілька причин, одна досить банальна - це дешевше. Постачання газу "Північним потоком - 2" проходять меншу відстань, дном моря, відповідно, не потрібно сплачувати за транзит. І тому газ на вході до Європи виявляється для Німеччини дешевшим, ніж якщо він проходить через Україну. Це перше", - сказав аналітик.

Читайте також: Кравчук розповів, як Захід впливає на Росію на переговорах щодо Донбасу

Популярні відео

Також Ілларіонов зазначив, що в разі функціонування "Північного потоку - 2" у влади країн Європи відпадає необхідність витрачати час на різні переговори.

"По-друге. У тому випадку, якщо газ проходить через Україну, то пані Меркель чи будь-який інший канцлер Німеччини змушені витрачати час і сили для того, щоб якимось чином мати справу з Путіним, українською владою, це додаткове відволікання уваги. Якщо ж газ піде через Балтійське море, ніякої такої необхідності не виникає. Тобто можна як і раніше вчергове робити заяви на підтримку територіальної цілісності України, але не витрачати стільки часу, сил і ресурсів на всі ці перемовини", - сказав Ілларіонов.

Читайте також: Арестович розповів про дивну поведінку росіян на переговорах щодо Донбасу

Експерт підсумував, що підтримка України висловлюється тільки на словах, на ділі ж країнам Європи вигідні постачання газу через "Північний потік - 2".

"Хоча формально не хочеться втрачати обличчя, але всередині себе принаймні Німеччина вважає за краще, щоб газ йшов через "Північний потік - 2". І важливо, що проти цього не заперечують США. За 100 днів нової адміністрації вони не зробили жодного кроку, щоб зупинити будівництво цього газопроводу", - сказав Ілларіонов.

Нагадаємо, раніше Андрій Ілларіонов у програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24" розповів, чи можливо в майбутньому примирення України та Росії.

Джерело Україна 24 Теги