Євросоюз змінив ставлення до Путіна: журналіст пояснив, що чекає на Росію

Європейці вимагають рішучіших дій проти Путіна, зазначив Іван Яковина

Євросоюз змінив ставлення до Путіна: журналіст пояснив, що чекає на Росію

Євросоюз почав розглядати президента Росії Володимира Путіна як пряму загрозу собі. Тепер ЄС не зупиниться, поки не запровадить проти РФ всі можливі і неможливі санкції.

Про це розповів в ефірі програми "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" журналіст-міжнародник Іван Яковина, коментуючи резолюцію Європарламенту, де передбачається можливість відключення Росії від міжнародної системи платежів SWIFT.

"Дуже важливий політичний момент. Вперше в історії офіційний орган ЄС, та й взагалі Заходу, в офіційному документі перерахував вбивчі для путінської Росії покарання і санкції. Ба більше, судячи з того, що за них проголосували в 10 разів більше депутатів, ніж проти, то у цих заходів є найширша підтримка серед країн ЄС. Прості виборці, виходить, налаштовані набагато радикальніше, ніж політики. Ці люди вимагають рішучих дій проти Путіна. І дії будуть неминуче", - зазначив Яковина.

Читайте також: Економіка Росії обвалиться за кілька місяців — журналіст про санкції США

Популярні відео

Журналіст нагадав, що Євросоюз "сім років намагався не помічати злочини Кремля, хотів домовитися з Путіним, сподівався, що Москва після захоплення Криму заспокоїться, почне поводитись пристойно".

"Але Путін вважав, що ЄС його боїться, а тому можна робити все, що хочеш - і диверсантів надсилати, склади підривати, хімзброю використовувати, війни починати, опозиціонерів вбивати. ЄС мовчав до певного часу, але зараз ця вся махина ЄС дуже повільно починає розвертатися і змінювати ставлення до Росії, причому одразу на різко негативне. Якщо розворот почався, зупинити його майже неможливо. Поки Брюссель не запровадить проти Росії всі можливі і неможливі санкції, махина працюватиме", - заявив він.

Як підкреслив міжнародник, Путін "дуже старанно йшов до цього моменту і отримав те, що хотів".

"Його стали розглядати вже не як загрозу сусідам ЄС, а самому ЄС, і методи до нього тепер будуть застосовуватися відповідні. Думаю, відтепер будь-який різкий рух з боку Кремля буде викликати ще жорсткішу реакцію з боку країн ЄС", - сказав Яковина.

Читайте також: Кравчук пояснив, що чекає на Росію: буде дуже погано

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій йдеться про можливість відключення Росії від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT, якщо зосередження військ біля кордонів України переросте у вторгнення.

Джерело Україна 24 Теги