Росія може втратити основні доходи - дипломат про важливий крок Європи

Єгор Божок розповів, як по Росії вдарить відключення від SWIFT

Росія може втратити основні доходи - дипломат про важливий крок Європи

У разі відключення Росії від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT, росіянам доведеться продавати нафту самим собі.

Про це в ефірі програми "Україна Завтра" на телеканалі "Україна 24" розповів дипломат, експосол України при НАТО Єгор Божок, коментуючи резолюцію Європарламенту, де передбачається можливість такого кроку.

"Російська сторона останнім часом каже, що в неї є альтернативи, що вони не бояться цього. Але подивимося правді в очі – основна частина доходів Росії – це банальний продаж сировини (нафти, газу, інших корисних копалин). І на ринку є різні гравці, які купують. Так от, гарну ціну дають ті, хто бере участь у SWIFT. Інші, хто має можливості купити у Росії, гарної ціни ніколи не дадуть. У росіян менталітет, це непереборно, він полягає в тому, що "наше має завжди бути зверху", незалежно від того, чи ми в опозиції, чи у владі – все одно Росія у будь-якому разі має перемогти", - зауважив він.

Читайте також: Економіка Росії обвалиться за кілька місяців — журналіст про санкції США

Популярні відео

Водночас дипломат запропонував подивитись на ситуацію з іншого боку:

"Як російські туристи будуть розраховуватися картками російських банків, відключених від SWIFT? Будь ласка, відпочивайте в Мурманську, в Тюмені. Або... Їх там зазивають в окупований Крим всіляко, але чогось вони туди не хочуть їхати. Чомусь вони завжди намагаються просочитися або в Іспанію, або кудись далі. Якщо росіяни залишаться на території своєї країни, у що я не вірю, то, звичайно, вони й без SWIFT проживуть. Але тоді вони мають самі собі продавати свою нафту, газ, ліс, самі у себе купувати свої товари, у своїй країні відпочивати тощо".

Читайте також: Кравчук пояснив, що чекає на Росію: буде дуже погано

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій йдеться про можливість відключення Росії від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT, якщо зосередження військ біля кордонів України переросте у вторгнення.

Джерело Україна 24 Теги