Дипломат про конфлікт Росії та США: ескалація досягла максимуму

Відновлювати відносини між країнами буде вкрай непросто

Дипломат про конфлікт Росії та США: ескалація досягла максимуму

Скандал з обмеженням чисельності американського посольства у Москві показав, що конфлікт між Росією та США вийшов на новий рівень.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" український дипломат Андрій Гончарук.

За словами дипломата, "ескалація і напруження у двосторонніх відносинах США і Російської Федерації досягли свого історичного максимуму".

Читайте також: Велике потрясіння: посол назвав наслідки дипломатичного скандалу для Росії

Популярні відео

Гончарук прокоментував заклик американського посольства залишити Росію для громадян США, в яких спливає термін візи:

"Зверніть увагу, попереджають тих громадян, в яких закінчуються терміни дії візи. Зрозуміло, щоб її поновити, для цього, відповідно, треба здійснити необхідні дії… Консульство в посольстві Сполучених Штатів у Москві скорочується, напевно, найближчим часом… Навіть технічно забезпечити меншим числом людей видачу десятків, сотень віз буде непросто. Тому є технічна проблема, але я б не став казати про технічну проблему, я б розглядав це як продовження того стану стосунків, які є на сьогодні".

Гончарук додав, що дипломатичні стосунки між країнами буде дуже непросто відновлювати, оскільки скорочення персоналу посольства означає згортання відносин.

Читайте також: Путін готується до переговорів з Байденом: озвучено прогноз, чого чекати Україні

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 25 квітня своїм указом обмежив посольства країн, "які вчиняють недружні дії" проти Кремля, у праві наймати на роботу громадян РФ.

У відповідь посольство США в Москві оголосило, що з 12 травня припинить обробку заявок на неімміграційні візи. Було заявлено, що чисельність консульського відділу посольства США в Москві скоротиться на 75%. Громадянам США з простроченою російською візою посольство рекомендувало залишити РФ до 15 червня.

Джерело Україна 24 Теги