Протверезить багатьох політиків у Москві — дипломат про важливий крок Європарламенту

Дипломат Олександр Левченко розповів, чи готова Росія до відмови у доступі до SWIFT

Протверезить багатьох політиків у Москві — дипломат про важливий крок Європарламенту

Європарламент прийняв резолюцію, в якій йдеться про можливість відключення Росії від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT. Чи готова Росія до застосування цього заходу, розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" український дипломат, експосол України в Хорватії, Боснії та Герцеговині Олександр Левченко.

"Лавров (глава МЗС РФ - ред.) заявив, що вони готові до цього, але наскільки це реально — побачимо. У будь-якому разі це серйозний аргумент у руках європейської політики щодо стримування агресивних дій Росії. Питання винесено на порядок денний, тому що Росія загострила ситуацію, вона значно гостріша, ніж 5-7 років тому, тому й зрозуміла реакція наших європейських партнерів. Вони спробують якось замінити, можливо, зроблять систему платежів усередині Росії, але в плані міжнародних розрахунків замінити цю систему буде дуже складно", — сказав він.

Читайте також: Кравчук розповів, що буде з російською економікою в разі відключення SWIFT

Популярні відео

За словами Левченка, економіка Росії сильно постраждає.

"Росія продає не тільки газ, а й нафту, електроенергію, товари, послуги. І очевидно для міжнародних розрахунків російська система не працюватиме, тому що всі закордонні партнери визнають тільки одну систему — SWIFT. Так що це боляче вдарить по Росії. Розраховуватися тільки готівкою — може, на місяць-два у них готівки є, а далі буде колапс", — сказав він.

Читайте також: Економіка Росії обвалиться за кілька місяців — журналіст про санкції США

Дипломат вважає, що цього разу загроза може бути реалізована, на відміну від розмов про відключення Росії від SWIFT кілька років тому.

"Цього разу зволікати вже не будуть, тим більше що ініціатором відключення SWIFT стала Європейська народна партія, це найбільше парламентське угруповання в Європарламенті, у якій є представники в Єврокомісії, більшість. Росія зрозуміла цей не просто натяк, а рішучий крок європейської спільноти, що дії будуть відповідні, що толерувати агресивність Кремля не збираються. Думаю, це протверезить багатьох політиків у Москві", — сказав він.

Нагадаємо, група депутатів Європарламенту запропонувала відключити Росію від SWIFT і відмовитися від постачання нафти та газу в разі, якщо зосередження військ біля кордонів України переросте у вторгнення Росії на територію України. Це питання було позитивно розглянуто 29 квітня.

Джерело Україна 24 Теги