Росія збиралася воювати не тільки в Україні: експерт про путінську мобілізацію резервістів

Павло Фельгенгауер стверджує, що всього у "військових навчаннях" в Росії брало участь близько 500 тис. осіб

Росія збиралася воювати не тільки в Україні: експерт про путінську мобілізацію резервістів

Росія, з огляду на безпрецедентну мобілізацію, готувалася до війни біля ​​всіх своїх кордонів, а не тільки на кордоні з Україною.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" розповів російський незалежний військовий експерт Павло Фельгенгауер.

Читайте також: Істерія налякала росіян — політик про дії Путіна

Популярні відео

Фельгенгауер зазначив, що "звичайна" мобілізація резервістів проводиться у Росії щорічно.

"Сам по собі указ про призов - це рамковий указ, його приймають щороку, це дає легальні підстави призову резервістів. Одне й те саме відбувається щороку, але призивають там небагато, або для якихось навчань, або на якісь збори. Але масовий призов резервістів не передбачений, оскільки у нас маси підготовлених резервістів просто немає, і немає командирів для них. За радянських часів вважалося, що призвуть 25 млн і розгорнуть Червону армію за штатами воєнного часу. А російська армія готується воювати частинами у постійній готовності, без призову резервістів, хоча фахівців можуть призивати", - сказав експерт.

Читайте також: Путін живе у ХІХ столітті — політолог про прагнення президента Росії

Цього року, за словами Фельгенгауера, проводиться безпрецедентно масштабна мобілізація, а кількість долучених військ може говорити про те, що Росія готувалася до повномасштабної війни біля ​​всіх своїх кордонів.

"Те, що сталося в березні-квітні - це безпрецедентна мобілізація, були мобілізовані всі збройні сили, брало участь до пів мільйона осіб, точних цифр ніхто не називає. Тільки в Центральному окрузі - Сибір, Поволжя й Урал - брало участь 70 тис. осіб. З урахуванням того, що ще 4 округи, округи центрального підпорядкування, Північний флот, стратегічні ядерні сили, хімічні війська, морська піхота - все було мобілізовано, все було підготовлено до великої війни. Не тільки на південному заході, а й на Камчатці, на Сахаліні, біля Прибалтики, на півночі, а раптом втрутяться американці, це всюди відбуватиметься", - сказав експерт.

Зазначимо, що президент Росії Володимир Путін 26 квітня підписав указ про призов росіян, які перебувають у запасі, на військові збори у 2021 році. В указі уточнюється, що резервістів призиватимуть для проходження військових зборів у збройних силах і органах ФСБ.

Джерело Україна 24 Теги