Влада Росії використовує нову технологію — політик про масові затримання

Леонід Гозман розповів, чому в Росії загострилося переслідування опозиції

Влада Росії використовує нову технологію — політик про масові затримання

У Росії заборонили роботу штабів опозиціонера Олексія Навального і Фонду боротьби з корупцією. Російський опозиційний політик Леонід Гозман, якого 26 квітня затримали за участь в акціях на підтримку Навального, прокоментував ситуацію в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"У протоколі написано, що я скоїв правопорушення за статтею 20.2 ч. 5 "участь у несанкціонованій акції". Вони дуже довго шукали можливість пришити мені заклики до цієї акції і її організацію, але не вийшло. Дали тільки таке. Я написав за порадою свого адвоката, що з протоколом не згоден, затримання вважаю незаконним, і так далі, що чиста правда", — розповів він.

Читайте також: Це утопія: експерт викрив фейк Росії про воду для Криму

Популярні відео

Гозман розповів, чому знову посилюються переслідування опозиції.

"У нашого режиму весняне загострення: нічого не виходить, та ще й образливо, що від вашого кордону довелося війська відвести, а це взагалі нестерпно; з Лукашенком не вийшло анексувати... Загалом, маса невдач, і попереду вибори. Тому вони, звісно, впадають в якусь істерику, і все ось так у нас відбувається.

Насправді є ще один важливий момент. Вони використовують нову технологію. Раніше було як: йдеш на несанкціоновану акцію, я майже завжди ходив, якщо взяли — то взяли. А якщо не взяли — акція закінчилася, ти проскочив, у тебе полегшення, що не отримав кийком по голові, що тебе не посадять. І пішов додому до наступної акції. Зараз же вони говорять: ви ходили на акцію, ми вас не чіпали на ній. Тепер ви рік нас чекайте. Рік вони можуть приходити, чекайте стуку у двері. І це вони говорять всім — не 1-2%, яких вони запхали в автозаки, а абсолютно всім", — сказав він.

Читайте також: Росія підклала свиню своїм друзям — генерал-майор СБУ про шпигунський скандал

Нагадаємо, в день виступу президента РФ Володимира Путіна перед Федеральними зборами 21 квітня прихильники опозиційного політика Олексія Навального оголосили про проведення акції на підтримку свого лідера, який знаходиться у в'язниці. Мітинги та ходи пройшли по всій Росії, на акціях було затримано понад півтори тисячі осіб. Протягом декількох днів після акцій поліція почала приходити до учасників додому.

Джерело Україна 24 Теги