Росія підклала свиню своїм друзям — генерал-майор СБУ про шпигунський скандал

Віктор Ягун розповів, з ким продовжаться скандали у Росії слідом за Чехією

Росія підклала свиню своїм друзям — генерал-майор СБУ про шпигунський скандал

Генерал-майор СБУ Віктор Ягун у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" прокоментував скандал між Росією та Чехією з висланням дипломатів через нібито причетність росіян до вибухів у Чехії у 2014 році.

"Весь спектр подій, які відбувалися у 2014-2015 роках, не тільки вибух у Чехії, а й серія вибухів на складах у Болгарії, на заводі з виробництва боєприпасів у Болгарії, те, що відбувалося на наших складах, — це вкладалося в одну парадигму перешкоджання Україні забезпечити свої збройні сили боєприпасами відповідних артилерійських систем", — сказав він.

Читайте також: Президент Чехії повторив стару версію — експерт про конфлікт з Росією

Популярні відео

Ягун пояснив, чому тільки зараз піднявся шум навколо цієї інформації.

"Всі фахівці дотримуються думки, що цьому сприяла заміна адміністрації президента США, як би це дивно не звучало. Була інформація, що адміністрація попереднього президента виходила на чехів та інші країни й просила не загострювати ситуацію щодо Російської Федерації. Для чого вони це робили — інше питання, нехай розбираються їхні політики, але ця інформація в контррозвідці Чехії була ще у 2015-2016 роках і просто вимагала доопрацювання", — сказав він.

Читайте також: Російська дипломатія отримала клеймо — ексміністр про міжнародний скандал

За словами Ягуна, скандали повторяться і в інших країнах.

"Зараз на черзі стоїть Болгарія, яка підтвердила можливу причетність Росії до їхніх вибухів. Італія на черзі, де місяць тому був скандал зі шпигунами та викриттям їхнього зрадника в системі Міноборони. Це країни, які нібито повинні були бути у вузькому колі друзів Росії, а насправді з'ясовується, що Росія їм підклала свиню, грубо кажучи. Не виключаю, що аналогічні ситуації можуть бути у Франції. У Німеччині вже було вбивство опозиціонера, і вже чітко доведено, що це справа рук військової розвідки Росії", — сказав він.

Читайте також: Велике потрясіння: посол назвав наслідки дипломатичного скандалу для Росії

Нагадаємо, Чехія вислала 18 російських дипломатів через підозри в причетності російських спецслужб до вибуху на складі боєприпасів у 2014 році. Росія відповіла висланням з країни 20 чеських дипломатів.

Джерело Україна 24 Теги