Путін живе у ХІХ столітті — політолог про прагнення президента Росії

Дмитро Орєшкін розповів, що не так зі спробами Путіна повернути імперію

Путін живе у ХІХ столітті — політолог про прагнення президента Росії

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що президент РФ Володимир Путін спробує відновити Російську імперію. Цю заяву прокоментував російський політолог Дмитро Орєшкін у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"По-моєму, Путін рухається в прямо протилежному напрямку, і це єдино можливий шлях. Тому що, одна справа говорити, що ми підіймаємося з колін, приєднуємо нові території, а насправді здійснювати це на практиці у 21-му столітті. Річ у тому, що на відміну від 19-го століття, коли приєднання територій означало посилення військової могутності, тому що з'являлося більше рекрутів, військові бази й данину можна було збирати, зараз ситуація прямо протилежна.

Території — це те, що потребує інвестицій, те, куди треба вкладати, а не щось вилучати. Це відкриття у світовій науці відбулося в середині минулого століття, коли Британія змушена була по-доброму відмовитися від імперії просто тому, що їй, умовно кажучи, не вистачало сил утримувати солдатів, щоб розділяти індійців від пакистанців, які конфліктували. Тоді ж і закордонні бази стали дорогими, й ідея приєднання територій виявилася для просунутих держав глибоко відсталою. Остання спроба була гітлерівська. Зараз ми просто не бачимо цього", — сказав він.

Читайте також: Росія живе в маніакальній фобії — військовий експерт про скупчення військ біля кордону

Популярні відео

За словами Орєшкіна, Путін "застряг" у 19-му столітті.

"Навіщо Заходу завойовувати території Росії, якщо всі ресурси з цієї території сама Росія поставляє на світовий ринок за ті самі гроші, які наші пропагандисти називають зеленим нарізаним папером? А Путін живе в категоріях середини 20-го століття, 19-го, і його прихильники теж. Їм здається, що, приєднавши території, Росія стане більшою, могутнішою. Рівно навпаки. Історія з Кримом це вже показала, за нього доводиться диявольськи багато платити, але люди не хочуть цього бачити. Так що одна справа барабанний дріб і заяви про підйом з колін, і зовсім інше — це практична реальність", — сказав він.

Раніше ексглава Служби безпеки України Ігор Смешко розповів, як Путін хоче вирішити "українське питання".

Джерело Україна 24 Теги