Президент Чехії повторив стару версію — експерт про конфлікт з Росією

Ілія Куса прокоментував заяву президента Чехії про вибухи у 2014 році

Президент Чехії повторив стару версію — експерт про конфлікт з Росією

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що "немає доказів провини" російських агентів Мішкіна і Чепіги, які могли бути причетні до підриву складів з боєприпасами під Врбетіце. Експерт-міжнародник Ілія Куса прокоментував цю заяву в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24"

"Версію про те, що це не росіяни, розглядали з самого початку у 2014 році. Тут Земан якраз висловлює позицію, яка розглядалася тоді, до версії, що це росіяни, і до висилки послів. Думаю, що це частина і внутрішньополітичної гри в Чехії, оскільки відомо, що президент Чехії дотримується проросійської позиції. Думаю, він довго думав, як висловити цю позицію, були певні консультації. Але насправді він нічого нового не сказав, ця версія була основною з 2014 року", — сказав він.

Читайте також: Велике потрясіння: посол назвав наслідки дипломатичного скандалу для Росії

Популярні відео

За словами експерта, в Чехії йде внутрішня політична боротьба.

"Це історія внутрішньої політики Чехії, де два табори — антиросійськи налаштований, який бачить у Росії загрозу, й ті, хто дотримується більш прагматичної позиції - вони вважають, що з Росією йти на конфронтацію не потрібно, тим більше в проамериканському руслі, як вважає Земан, що це з подачі США вони підіймають антиросійські нагнітання", — сказав він.

Читайте також: Російська дипломатія отримала клеймо — ексміністр про міжнародний скандал

Нагадаємо, Чехія вислала 18 російських дипломатів через підозри в причетності російських спецслужб до вибуху на складі боєприпасів у 2014 році. Росія відповіла висилкою з країни 20 чеських дипломатів. 

Теги