Підуть не всі — військовий експерт про відведення військ Росії від кордону з Україною

Сергій Грабський розповів, хто виграв від ситуації з накопиченням російських військ

Підуть не всі — військовий експерт про відведення військ Росії від кордону з Україною

Російські солдати будуть повертатися за місцем постійної дислокації після стягування військ до кордону з Україною. Військовий експерт Сергій Грабський розповів, чи дійсно Росія відведе всі війська, які зібрала поблизу кордону, в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Вони відведуть тільки той комплект військ, який наразі там не потрібен. Але я хочу звернути увагу, що завжди, починаючи з 2014 року, як мінімум 50-80 тис. військових з урахуванням окупованих територій Криму та Донбасу, знаходилося біля кордонів з Україною. Тому відведення 40 тисяч в період відсьогодні до 1 травня — це посильне завдання з урахуванням російської системи логістики, вони можуть собі дозволити такі маневри", — сказав він.

Читайте також: Розслаблятися рано: політолог розповів, чи відведе Росія війська

Популярні відео

Грабський вважає, що насправді від відведення військ виграли і Україна, і Росія.

"Склалася дуже цікава ситуація, яку на Заході називають win-win, коли виграють обидві сторони. Ми не повинні забувати, що зараз в Росії проводять серію навчань, які входять до загального переліку навчань "Захід 2021". І перекидання додаткових сил і засобів на західні кордони Росії розгортання і підпорядкування таборів відповідним командним структурам — це один з елементів цих навчань. Виконавши це завдання, певний контингент військ відводиться. Але я наполягаю на тому, що значна частина буде залишатися там.

Крім того, ми перебуваємо в стані гібридної війни, і тому проведення такої інформаційно-психологічної операції мало дуже серйозні наслідки. Це було тестування реакції Заходу і реакції України на різке зосередження військ. Зараз вони можуть сказати своїм внутрішнім споживачам, що вони завдання виконали. Але чому я говорю win-win — тому що Україна і західні партнери показали готовність відстоювати територіальну цілісність України. Росія тепер робить хорошу міну при поганій грі — не досягнувши результату, вони тепер кажуть, що завдання виконали, налякали Україну та Захід і тому відводять війська", — сказав він.

Читайте також: Росія надула пузир — Арестович висловився про війська на кордоні з Україною

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу доручив Генеральному штабу Росії і командувачам військами повернути війська, перекинуті останнім часом до кордонів України, на місця постійної дислокації.

Джерело Україна 24 Теги