Росія веде в Чорне море нові кораблі — віцеадмірал пояснив навіщо

Екскомандувач ВМС України Сергій Гайдук розповів, чи є небезпека висадки російського десанту

Росія веде в Чорне море нові кораблі — віцеадмірал пояснив навіщо

Росія привела в Чорне море кораблі з Балтійського і Північного флоту. Віцеадмірал, екскомандувач ВМС України Сергій Гайдук розповів про причини в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Я б не відокремлював проведення морських операцій чи ведення бойових дій на морі, тому що вони є складовими операції більш високого рівня. Зазвичай сучасні конфлікти проводяться з міжвидовим угрупованням, до складу якого входять сухопутні війська, повітряні сили, військово-морські сили, частини спецпризначення, логістики. Якщо ми говоримо про кораблі, які зараз перебувають в Чорному морі, то я б провів паралель між десантними кораблями Балтійського флоту і Північного флоту, і десантними катерами, артилерійськими, які прийшли в Чорноморсько-Азовську акваторію з Каспію", — сказав він.

Читайте також: Чекали напад на Донецьк: ексдепутат Держдуми про війська Росії біля кордону

Популярні відео

Гайдук пояснив, в чому полягає паралель.

"Одна й інша позиція сталі, тому що 2014 року для забезпечення Олімпіади та Сирійського експреса (умовне позначення регулярних походів російських десантних кораблів до Сирії, що склалося в російських ЗМІ — ред.) також залучалися по 2 десантні кораблі з Північного флоту і Балтійського. Це говорить про те, що ресурс десантних кораблів Чорноморського флоту фактично вичерпаний, і вони долучаються до відпрацювання питань зокрема й Сирійського експреса, а це не тільки висадка десанту, але і доставка техніки, особового складу, боєприпасів, майна, яке забезпечує ведення бойових дій", — сказав він.

Читайте також: Путін може напасти на Україну за однієї умови - військовий експерт повідомив деталі

Експерт пояснив, чи може Росія відправити десантні групи на захоплення українського узбережжя.

"На полігоні Опук, на якому тренуються десантні кораблі, вибираються класично доступні десантні ділянки, таких ділянок на узбережжі від Дунаю до Новоазовська дуже багато, є спеціальні карти десантно-доступних ділянок, де можуть висаджувати десант з кораблів. Але десантна робота заради проведення операцій не проводиться, це логічне продовження дій на суші. Наприклад, якщо прийнято рішення пробити коридор до Криму, то логічна була б висадка десанту в тил нашого угруповання, щоб завдати поразки. Тоді є логіка. А просто так у висадці десанту немає логіки", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олександр Мусієнко розповів, про що говорить відведення російських військових від кордону з Україною.

Джерело Україна 24 Теги