Велике потрясіння: посол назвав наслідки дипломатичного скандалу для Росії

Посол України в Чехії розповів, чим може закінчитися вислання дипломатів з Росії та Чеської Республіки

Велике потрясіння: посол назвав наслідки дипломатичного скандалу для Росії

Росія і Чехія висилають дипломатів одна одної. Міжнародний скандал прокоментував посол України в Чехії Євген Перебийніс у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Наслідки для Росії вже настали, оскільки ще донедавна Чехія розглядала питання про запрошення Росії взяти участь у тендері на добудову АЕС, на сьогодні це розглядається як один з наймасштабніших проєктів у Чеській республіці на наступні кілька десятиліть. Цей проєкт коштуватиме близько 10 млрд доларів. І вже уряд вирішив, що Росія не буде запрошена до участі в тендері, там залишаються лише США, Корея і Франція. Також уже Чехія не розглядає можливість закупівлі російської вакцини "Супутник V", хоча минулого тижня це розглядалося", — розповів він.

Читайте також: Росія отримала ляпас – військовий експерт про шпигунський скандал в Європі

 

Популярні відео

Посол розповів, до чого може привести вислання дипломатів.

"В цілому для двосторонніх відносин Чехії та Росії це велике потрясіння. Ця історія після оприлюднення в суботу викликала справжній шок. Взаємне вислання дипломатів обіцяють продовжити, тому що саме зараз чеський уряд розглядає можливість наступних кроків, оскільки відповідь російської сторони була непропорційною. Чехія вислала 18, а Росія 20. Не виключено, що Чехія вишле ще кілька російських дипломатів. Ця історія може привести до обнуління посольств, в яких не залишиться співробітників. Уже зараз чеських дипломатів у Москві залишилося всього п'ять", — сказав він.

Читайте також: Російська дипломатія отримала клеймо — ексміністр про міжнародний скандал

Нагадаємо, Чехія висилає 18 російських дипломатів через підозри в причетності російських спецслужб до вибуху на складі боєприпасів 2014 року. Росія відповіла висланням з країни 20 чеських дипломатів.

Джерело Україна 24 Теги