Китай відпрацьовує прийоми війни проти США: журналіст про проблему в Тихому океані

Іван Яковина розповів, чому Китай готується до військових дій проти США

Китай відпрацьовує прийоми війни проти США: журналіст про проблему в Тихому океані

Китай активно націлився на захоплення Тайваню — про це заявив журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Японія, Південна Корея, Австралія, Філіппіни і навіть В'єтнам дуже налякані швидким зростанням могутності й агресії Китаю, але головна мета Китайської компартії — це поки не вони, а Тайвань. Цей острів за 130 кілометрів від східного узбережжя Китаю, який фактично є незалежним, але більшість країн світу вважають його китайською провінцією, що відкололася. На цьому острові панує демократія. Там дуже високорозвинена економіка. Тайвань приязно налаштований стосовно США, Південної Кореї, Японії, Австралії. Але Китай уже 70 років погрожує цьому острову захопленням, який в Пекіні заведено називати "звільненням".

Останнім часом ці загрози стали значно культурнішими та почали підкріплюватися справами. Китайські військові літаки й кораблі постійно підходять до кордонів Тайваню, провокуючи сили самооборони острова на якусь відповідь. На цьому тлі адміністрація Байдена демонструє все активнішу підтримку Тайваню. Американці вже пообіцяли можливість продажу острову нових озброєнь, а також дозволили своїм чиновникам, поки неофіційно, зустрічатися з представниками Тайваню. Для Китаю навіть таке напіввизнання Тайваню дуже болісне", — сказав він.

Читайте також: "Путін для Китаю — як Лукашенко для Росії": журналіст про боротьбу за вплив у світі

Популярні відео

За словами Яковини, китайці почали готуватися до воєнних дій проти американських кораблів.

"Наразі США дотримуються політики стратегічної невизначеності — вони не говорять, що допоможуть Тайваню у разі нападу, але і не заперечують цього. На думку експертів, така позиція дає Китаю надію на військове вирішення тайванської проблеми. Пекін розраховує, що американці не захочуть ризикувати ядерною війною, і тому навіть не втручатимуться, якщо Китай все-таки піде на Тайвань. Якщо ж США оголосять, що точно стануть на захист Тайваню, це дуже охолодить найгарячіші голови в Пекіні. Все-таки воювати проти США набагато небезпечніше, ніж проти Тайваню. Але абсолютних гарантій миру не дасть уже навіть американське заступництво.

Цього тижня зовсім змінився характер китайських військових навчань. ВПС, армія і флот Китаю тепер тренуються не захоплювати Тайвань, а топити американські кораблі, які можуть прийти на допомогу Тайваню в разі вторгнення комуністів. Це виглядає так, що китайці почали відпрацьовувати прийоми війни проти США. Вони дуже серйозно готуються саме до такого конфлікту. Американські військові це тепер розуміють", — сказав він.

Раніше ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів про методи президента США Джо Байдена проти президента РФ Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги