Похорон чоловіка королеви Великої Британії: озвучені нові подробиці

Передсмертна воля принца Філіпа була провести церемонію без пишноти

Похорон чоловіка королеви Великої Британії: озвучені нові подробиці

У Великій Британії похорон чоловіка королеви Єлизавети II принца Філіпа проходить без пишноти, свій відбиток на церемонію наклала пандемія коронавірусу.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" експертка з етикету Наталія Адаменко.

"Похорон принца Філіпа міг проходити як державний, приватний і церемоніальний. Він сам заздалегідь вирішив, це була його передсмертна воля - без пишноти. Безумовно, це пов'язано і з пандемією, і з його особистими якостями характеру. Церемоніальний похорон - це і чорні обтягнуті барабани, дуже багато ознак того, що цей похорон хоч і за менш пишним сценарієм, але все-таки це, безумовно, траурна процесія", - сказала Адаменко.

Читайте також: Смерть чоловіка британської королеви: журналіст розповів, чи очікує монархію криза

Популярні відео

На запитання, чим ще церемоніальна процесія відрізняється від державної, експертка відповіла:

"По-перше, кількість присутніх. Безумовно, пандемія наклала свій відбиток. Але ж спочатку мало бути 300 осіб, а зараз все обмежено 30 людьми. Менше пишності, урочистості. Наскільки я пам'ятаю, тільки адмірал Нельсон і Вінстон Черчилль були удостоєні права бути похованими за державним церемоніалом. А тут, дивіться, королева Єлизавета II без пояснення причин дозволила, рекомендувала чоловікам не надягати військову форму, як заведено на похоронах державного масштабу. Я впевнена, що від першої до останньої секунди порушення протоколу виключено".

Читайте також: "Британці плюнули й вийшли": ексвіцепрем'єр порівняв Євросоюз із СРСР

Нагадаємо, принц Філіп, герцог Единбурзький помер 9 квітня у віці 99 років — він два місяці не дожив до 100-річного ювілею.

Джерело Україна 24 Теги