Дуже небезпечна гра: російський політик високо оцінив шанси війни проти України

Лев Шлосберг вважає, що Путін намагається консолідувати навколо себе своїх прихильників напередодні виборів до Держдуми

Дуже небезпечна гра: російський політик високо оцінив шанси війни проти України

Можлива ескалація бойових дій на сході України - це ризикована геополітична гра, в яку втягнуті зовнішньополітичні учасники, і ймовірність перетікання конфлікту в гарячу фазу досить велика.

Таку думку в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" висловив російський політик і правозахисник Лев Шлосберг.

"Це тільки частина ситуації. Все значно ширше. Події навколо України та формування найбільшого з 2014 року військового угруповання російських збройних сил поруч з Україною і, судячи з усього, на території українського Донбасу, - це частина великої геополітичної гри, в тому числі пов'язаної зі зміною президента США. Це великі геополітичні ігри з дуже високим ризиком. Коли політики грають у війну, війна може початися в будь-який момент, від будь-якого випадкового зіткнення, міни, яка неправильно вилетіла, вбивства якоїсь високопоставленої особи, яка виявиться в зоні військового конфлікту. Ситуація вкрай небезпечна, і навіть якщо це просто брязкання зброєю, це брязкання бойовою зброєю", - сказав Шлосберг.

Читайте також: Ексміністр назвав умови для вступу України до НАТО: агресія Росії – непоганий фон

Популярні відео

Політик не виключив, що Володимир Путін свідомо йде на загострення, оскільки це допоможе його політичним силам пройти на виборах до Держдуми.

"Ситуація не може пояснюватися тільки внутрішньою ситуацією в країні, хоча зрозуміло, що ідеальна атмосфера для проведення виборів - це перетворення країни в обложену фортецю, коли виборцям пропонується фактично плебісцит за президента, який воює. Для Росії така ситуація занадто проста, і в цьому також беруть участь всі великі політичні гравці, які втягнуті в конфлікт навколо України", - сказав Шлосберг.

Читайте також: В ОРДЛО запропонували Україні три варіанти - Гармаш про переговори щодо Донбасу

За словами політика, в самій Росії проти війни "переважна більшість", проте необхідність військових дій пропаганда надає як міфічний "захист інтересів російськомовного населення". Шлосберг також високо оцінив можливість "переходу холодної війни в гарячу".

"Понад 50%, ситуація дуже небезпечна, не можна припускати, що вона сама собою розсмокчеться", - сказав Шлосберг.

Нагадаємо, раніше експерт-міжнародник Руслан Осипенко в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" заявив, що в України зараз більше шансів на перемогу в разі війни з Росією, ніж сім років тому.

Джерело Україна 24 Теги