Путін витратив усі методи — журналіст про ймовірність війни з Україною

Іван Яковина розповів, чому Росія стягує війська до українського кордону

Путін витратив усі методи — журналіст про ймовірність війни з Україною

Президент Росії Володимир Путін ще не вирішив, нападати на Україну чи ні — про це заявив журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на каналі "Україна 24".

"Щоб зрозуміти, що готує Путін і як розвиватиметься ситуація, спробуємо відповісти на декілька важливих запитань. Запитання перше: чому загострення на кордоні почалося саме зараз? Російський військовий експерт Олександр Гольц дав чудову відповідь. За останні роки Володимир Путін витратив усі способи й методи впливу на Захід, залишається тільки загроза великої війни. Але на Захід нападати страшнувато, а ось на Україну саме те. Російський вождь сподівається, що таким чином зможе змусити весь світ говорити не про Навального і відсутність демократії в країні, а про Україну.

Додам від себе, що за допомогою війни Путін може спробувати пояснити підданим повний провал в економіці. Рубль за місяць впав на 10%, в окремих регіонах Росії починається дефіцит, ціни на прості харчові продукти та побутові товари злетіли до небес. Це все стало актуально зараз, за ​​пів року до виборів до Державної думи, Путіну на них треба перемагати", — сказав він.

Читайте також: Росія не з'явилася на засідання ОБСЄ — дипломат пояснив, що це означає

Популярні відео

Яковина зазначив, що Путін стягує війська з усієї Росії.

"Але тут же виникає друге запитання. Перекидання військ до кордонів України — це підготовка до війни чи просто залякування? Чи збирається російський вождь пускати ці війська в справу? Думаю, він сам поки не визначився. Але точно можна сказати, що варіант початку бойових дій він розглядає серйозно. Він стягує до кордону війська аж з Уралу, з Сибіру, ​​Пскова. Якби він просто хотів налякати, не став би тягнути "Іскандери" з Уралу або десантні кораблі з Петербурга, обійшовся б місцевими силами. Очікується, що 21 квітня Путін виступатиме зі щорічним посланням до Федеральних зборів. Найцікавішим є те, наскільки стане агресивним це послання", — сказав він.

Раніше Яковина розповів, що тема України знову зазвучала в російських ЗМІ.

Джерело Україна 24 Теги