Росія не з'явилася на засідання ОБСЄ — дипломат пояснив, що це означає

Костянтин Грищенко розповів, чи можливе реальне загострення на Донбасі

Росія не з'явилася на засідання ОБСЄ — дипломат пояснив, що це означає

Росія проігнорувала засідання ОБСЄ - про причини розповів ексглава МЗС України Костянтин Грищенко у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Росія зараз підіймає градус напруги для того, щоб досягти якихось своїх цілей. У такій ситуації однозначно це засіб здійснювати тиск на Україну для того, щоб досягти прогресу у виконанні Мінських домовленостей так, як це розуміє Російська Федерація. І оскільки в Москві не відчувають, що Україна готова йти назустріч, то піднімається вищий рівень загрози, і пояснити в рамках ОБСЄ, для чого це робиться, виходячи з того, що Росія прагне показати себе як миролюбна країна, досить важко", — сказав він.

Читайте також: Історично війна йде вже 300 років — військовий експерт про ситуацію на Донбасі

Популярні відео

За словами Грищенка, масштабне загострення ситуації на Донбасі малоймовірне.

"Відеоряд з безліччю танків — його складно пояснити якимись спробами убезпечити себе оборонними міркуваннями. Танки не для того, щоб їх закопували та щоб вони стояли, їх традиційно використовують для наступу. В цьому випадку це не означає, що завтра почнеться широкомасштабна війна. Багато чого залежить від позиції й України, і наших партнерів, тому що те, що можна очікувати будь-якого розвитку подій, це вже те, чому нас не навчив попередній досвід. Але ймовірність найстрашнішого розвитку подій незначна", — сказав він.

Читайте також: Притягти Росію до відповіді нереально - експерт про катастрофу, яка розв'язала руки Путіну

Нагадаємо, Росія відмовилася брати участь у засіданні ОБСЄ, яке скликали через стягування РФ військ на кордон з Україною і в окупований Крим.

Джерело Україна 24 Теги