Притягти Росію до відповіді нереально - експерт про катастрофу, яка розв'язала руки Путіну

Міжнародник Григорій Перепелиця прокоментував річницю падіння літака Качиньського

Притягти Росію до відповіді нереально - експерт про катастрофу, яка розв'язала руки Путіну

Знищення на Донбасі 2014 року малайзійського "Боїнга" МН17 стало можливим завдяки іншій гучній трагедії - катастрофі літака президента Польщі Леха Качиньського під Смоленськом. Після нерозслідуваної авіакатастрофи під Смоленськом президент Росії Володимир Путін відчув, що будь-які його злочини будуть безкарними.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" експерт-міжнародник Григорій Перепелиця, коментуючи 11-у річницю падіння літака Качиньського.

"Дуже складно провести об'єктивне розслідування, бо дуже багато причин, як технічних, так і суб'єктивних і геополітичних. Коли була ця катастрофа, Росія не хотіла віддавати фрагменти літака, який впав під Смоленськом. І це була перша ознака того, що це не просто технічна катастрофа або помилка пілотів, а щось більше. У ті часи Польща була в жалобі, була не така смілива, щоб звинуватити Росію і Путіна в теракті", - зазначив експерт.

Читайте також: Справа MH17: військовий експерт розповів про таємні переговори Росії

Популярні відео

Перепелиця нагадав, що тоді виникла версія, нібито Лех Качиньський наказував пілотові приземлятися, маневрувати.

"Комісія тоді звалила на Качиньського і пілота, що вони не розібралися в навігаційних вогнях. А потім, коли Ярослав Качиньський наполіг на новій експертизі, з'ясувалося, що на уламках є хімічні сліди вибухівки. Ось така ситуація. Технічно встановити вже неможливо, притягнути до відповідальності Росію теж нереально. Але розслідування необхідне для розуміння агресивної політики Росії", - підкреслив він.

Читайте також: Кравчук пояснив, як змусити Путіна піти з України

За словами Перепелиці, ця "катастрофа змінила геополітичні вектори в Європі".

"Замовчування цього теракту дало впевненість Путіну, що будь-які злочини, які він скоїть, будуть безкарними. І збиття МН17 - це наслідки нерозслідування катастрофи під Смоленськом", - додав експерт.

Нагадаємо, польський урядовий літак Ту-154 розбився в Росії під Смоленськом 10 квітня 2010 року. В результаті авіакатастрофи загинули 96 осіб, зокрема, президент Польщі Лех Качинський, депутати Сейму і високопоставлені військові.

Раніше заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як проходять міжнародні суди у справі про катастрофу на Донбасі малайзійського Boeing MH17

Джерело Україна 24 Теги