Погроза силою і міжнародний злочин — юрист про заяву представника Кремля

Юрист-міжнародник прокоментував заяву заступника глави адміністрації Путіна

Погроза силою і міжнародний злочин — юрист про заяву представника Кремля

Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що в разі відновлення масштабних військових дій на Донбасі Росія "буде захищати" громадян з паспортами РФ. Ситуацію прокоментував юрист-міжнародник Борис Бабин в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Звичайно, вони будуть це використовувати. Тут у нас є кілька вимірів цієї проблеми. По-перше, це громадяни України, яким нав'язують відповідні паспорти, Україна це не визнає, але ми розуміємо, що країна-агресор буде цим маніпулювати. З іншого боку, на окупованих територіях і Криму, і сходу України зараз незаконно переміщується з Росії велика кількість їх громадян. Якщо ОРДЛО — це десятки тисяч, якщо Крим - сотні тисяч людей. На жаль, наша влада наразі немає з цього приводу чіткої позиції", — сказав він.

Читайте також: Україні протистоїть мавпа з гранатою — Ляшко про Росію

Популярні відео

Юрист розповів, як потрібно реагувати на заяву Козака.

"Потрібно говорити про санкції, оскільки є погроза силою. Те, що РФ, не ховаючись, виводить військову техніку на окуповані території, на морську акваторію, і при цьому вищі чиновники заявляють, що буде якась війна, — це загрожує європейській державності. Звичайно, з точки зору міжнародного права це погроза силою, це вид агресії, це міжнародний злочин", — сказав він.

Раніше ексголова СБУ Ігор Смешко заявив, що в Росії підготували населення до наступу на Україну.

Джерело Україна 24 Теги