Росія продовжує стягувати армію до кордону: експерт назвав найтривожніший момент

Розслідувач розповів, як можна оцінювати наявність російських військових поблизу кордонів України

Росія продовжує стягувати армію до кордону: експерт назвав найтривожніший момент

Росія продовжує накопичувати війська неподалік від українського кордону — у Воронезькій області за 117 км від України розгорнули новий мобільний табір російської армії з військовою технікою. Переміщення військ фіксують і в окупованому Криму. Це найбільше стягування військ до кордону з Україною з 2014 року.

Ситуацію прокоментував в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" представник групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов.

"Чисельність досить складно підрахувати, тому що хоча у нас є супутникові знімки, на них у першу чергу видно техніку. Наші колеги та ентузіасти вже підрахували, що на той момент, коли це було знято, здається, 6 квітня, там (у Воронезькій області - ред.) знаходилося 623 одиниці бойової та підтримуючої техніки.

Це вже досить серйозні сили. Зараз вони на відстані денного марш-кидка, але я б не називав це безпосередньо табором для вторгнення. Зрозуміло, що він мобільний і в будь-який момент може перебазуватися, а може залишатися, щоб чинити тиск фактом своєї присутності", — сказав він.

Читайте також: Ексголова СБУ про загрозу Україні від Путіна: "У Росії все підготовлено"

Популярні відео

Експерт розповів, що найбільше турбує те, що російських військових стягнули в табір у Воронезькій області.

"Є можливість перекидання ближче до українського кордону, переобладнання під табори, як у 2015 році, з яких військові безпосередньо заходили на Донбас. Але що в цьому таборі турбує - що Воронезька область не межує з "ЛНР" і "ДНР", а виключно з підконтрольною частиною Луганської області. Ці війська навряд чи призначені для того, щоб зайти на (непідконтрольний) Донбас і підкріпити тамтешні формування, а швидше, щоб зайти безпосередньо на територію України", — сказав він.

Раніше радник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що Росія впродовж 10 років атакуватиме Україну чотирма силами.

Джерело Україна 24 Теги