Путіну потрібна "маленька війна" — відомий журналіст пояснив навіщо

Іван Яковина розповів, яким чином російський президент піднімає свій рейтинг

Путіну потрібна "маленька війна" — відомий журналіст пояснив навіщо

Журналіст Іван Яковина розповів у програмі "Світогляд Сьогодні" на каналі "Україна 24", навіщо президенту Росії Володимиру Путіну потрібна "маленька переможна війна" в Україні.

"Декілька факторів, які підштовхують Путіна до відновлення широкомасштабної агресії проти України. Економіка Росії зараз перебуває в дуже складному становищі. Попри зростання світових цін на нафту, там швидко розкручується інфляція, зокрема й продуктова. Я маю на увазі, що зараз в Росії швидко зростають ціни взагалі на все — від туалетного паперу до імпортних автомобілів. Рубль щодо долара і євро падає. Люди відчутно бідніють.

Але головне те, що зростають ціни на їжу. Уряд Росії зараз намагається обмежити це зростання тупою забороною підвищувати оптові ціни. Але в реальності такі заходи ведуть лише до виникнення дефіциту базових товарів, на зразок соняшникової олії, цукру та борошна. В результаті сильніше за всіх страждають найбідніші росіяни", — сказав він.

Читайте також: Звична тактика Путіна — в ТКГ розповіли про плани Росії щодо Донбасу

Яковина зазначив, що у росіян з'явилися питання до влади, і вона намагається обійти їх.

"На голодний шлунок у людей виникає багато неприємних запитань до Путіна. Щоб вони ці питання не ставили, Кремль готовий зараз, по суті справи, розв'язати війну. Це стандартна поведінка російського керівництва — відвернути людей від холодильника за допомогою телевізора, викликати у голодного народу напад хворого патріотизму. На жаль, такий метод відволікання уваги та підвищення популярності лідера країни працює.

Путін став президентом, почавши війну проти Чечні в 1999 році. У 2008 році він підтримав легітимність своєї рокіровки з Медведєвим, почавши війну проти Грузії. У 2013 році популярність Путіна пішла різко вниз, і він її підвищив у 2014 році, почавши війну проти України. Зараз його рейтинги знову піднімаються. Путін — консерватор, такі люди мають тенденцію для вирішення проблем завжди використовувати метод, який раніше їм вже допоміг, у даному випадку я маю на увазі війну. Це особливо актуально, оскільки ситуація зараз стає особливо критичною", — сказав він.

Читайте також: Кравчук пояснив, як змусити Путіна піти з України

Популярні відео

Журналіст зазначив, що Путін буде намагатися підвищити свій рейтинг до виборів.

"У вересні в Росії відбудуться вибори до Держдуми, саме цей майбутній склад Думи буде перезатверджувати самого Путіна 2024 року. Відповідно, на виборах у вересні російському вождю потрібно абсолютно впевнена перемога, інакше у 2024 році з Кремля він може переїхати до в'язниці.

Щоб такої неприємності не сталося, Путіну треба до вересня різко підвищити свій рейтинг. Найпростіший спосіб зробити це — маленька переможна війна. До неї Путін зараз і готується. Тут за термінами все сходиться — Москва хоче закінчити цю маленьку війну до виборів у Держдуму, тобто до кінця серпня або початку вересня", — сказав він.

Раніше радник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що Росія впродовж 10 років атакуватиме Україну чотирма силами.

Джерело Україна 24 Теги