Путін розуміє, що отримає по руках — Гармаш про ситуацію на Донбасі

Сергій Гармаш розповів, чи побоюватися Україні повномасштабного наступу з боку Росії

Путін розуміє, що отримає по руках — Гармаш про ситуацію на Донбасі

Росія задіє останній інструмент в конфлікті на Донбасі. Про це заявив представник української делегації в ТКГ, журналіст Сергій Гармаш в програмі "Сьогодні Увечері" на каналі "Україна 24".

"Рівень конфронтації, незважаючи ні на що, не досяг рівня, який був на момент досягнення перемир'я — він більш ніж вдвічі нижчий за бойові втрати. Мені здається, це нагнітання ситуації все-таки вигідне Росії насамперед і в якійсь мірі нашим західним партнерам. Тому що США мобілізували свої війська і підняли на найвищий рівень бойової готовності війська в Європі. А Україна підняла рівень бойової готовності своїх військ? Мені здається, ми спокійніше до цього ставимося, тому що ми вже знаємо, що Росія за ці 7 років дуже часто концентрує свої війська на нашому кордоні", — сказав він.

Читайте також: У ТКГ назвали єдиний спосіб повернути Донбас

За словами Гармаша, варто очікувати військової провокації на Донбасі.

"Я думаю, ми прекрасно розуміємо мету Росії зараз, сьогодні навіть Пєсков, вважаю, проговорився, коли сказав, що Росія не підтримала заяву про прихильність угоді про перемир'я, бо вона не є стороною конфлікту, і, відповідно, Україна повинна домовлятися з Донецьком і Луганськом.

Те, що буде військова провокація на Донбасі — я про це вже кілька місяців говорю, тому що це логічно. Зазнавши поразки на дипломатичному фронті, Москва задіє єдиний інструмент, що залишився, — військовий, щоб змусити нас вести прямий діалог з Донецьком і Луганськом. Позиція наших західних партнерів, передусім США — демонструвати настільки рішучу позицію, якої не було 2014 року", — сказав він.

Читайте також: Йде повзуча анексія — Клімкін про події на Донбасі

Популярні відео

Журналіст вважає, що президент США Джо Байден зв'язав Путіну руки.

"Байден фактично показав, що повторення 2014 року не буде, він зв'язав руки Путіну. Тому я вважаю, що конфронтація на рівні провокації швидше за все буде, конфронтації на рівні глобального наступу, як 2014-2015 роках, думаю, не буде. Тому що Путін чудово розуміє, що отримає по руках — і не тільки військовим шляхом, а є економічні санкції... Тому те, що вони там бундючаться... Потрібно серйозно ставитися до загрози, але прагматично", — сказав він.

Раніше Гармаш розповів, які плани на територію України у президента Росії Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги