Протестуючі криками ледь не зірвали включення журналістки "Україна 24" з Брюсселю (відео)

Через оголошення про концерт в парку зібралися тисячі людей, поліція розганяла їх водометами

Протестуючі криками ледь не зірвали включення журналістки "Україна 24" з Брюсселю (відео)

Першоквітневий жарт перетворився на масові заворушення. У Брюсселі тисячі людей зібралися в парку — начебто послухати дводенний концерт, який анонсували в соцмережі. Натомість влаштували протест проти карантину. Однак у Бельгії будь-які масові заходи заборонені через пандемію, тож довелося втрутитися поліції.

Подробиці розповіла кореспондентка "Україна 24" Анна Грішина у програмі "Україна Сьогодні". Під час включення журналістки група молодих людей криками ледь не зірвала його (дивіться на відео нижче).

Напередодні у парку у центрі Брюсселю на концерт зібралася молодь – близько 5 тисяч. Усі без масок, та й дистанції навіть ніхто не збирався дотримуватися. Сюди стягнули десятки поліцейських. На вимогу розійтися молодь не реагувала. Тоді копи взялися розганяти натовп: застосували водомети та сльозогінний газ, найагресивніших били палицями та затримували. У правоохоронців полетіли скляні пляшки та каміння. 

Читайте також: "Світло в кінці тунелю": лікар розповів, як Ізраїль перемагає коронавірус

"За два тижні мені виповниться 18, і мені так хочеться насолоджуватися своєю молодістю.  Нам все це набридло. Ми прийшли у парк не для того, щоби розсердити поліцію, а щоб показати, що в нас теж є життя", — розповіла дівчина, яка прийшла у парк.

А  почалося все з того, що невідомі через соцмережі запросили бельгійців зібратися на концерт із жартівливою назвою “Ле Бум”, що у перекладі з французької – “вечірка”. Мовляв, виступатимуть відомі на весь світ діджеї. Вхід для всіх буде безкоштовним. І це попри те, що у Бельгії заборонені будь-які масові зібрання. 

"Ніякого дозволу на це зібрання немає. Зрозуміло, що поліція має щось робити. Відповідальність повністю на людях, які прийшли до парку", — зазначив міський голова Брюсселю Філіпп Клозе. 

Читайте також: Геть із Грузії — з'явилися подробиці скандалу з Познером у Тбілісі

Популярні відео

У сутичках постраждали 26 поліцейських та кілька службових коней. Серед тих, хто прийшов на так звану вечірку, – вісім травмованих. Тепер бельгійська поліція розшукує організаторів невдалого жарту. Нині ж у парку все спокійно — лише поодинокі перехожі. Схоже, на другий день фейкового концерту, який також анонсували, після масових заворушень із поліцейськими, так ніхто і не прийшов.

Джерело Україна 24 Теги