Геть із Грузії - з'явилися подробиці скандалу з Познером у Тбілісі

Познеру пригадали його заяву щодо грузино-абхазького конфлікту

Геть із Грузії - з'явилися подробиці скандалу з Познером у Тбілісі

Російського журналіста Володимира Познера закидали яйцями в Тбілісі, куди він поїхав святкувати свій день народження.

Як повідомляється в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24", Познер в Україні внесений до бази "Миротворця" і в санкційний список у прикордонників. Тепер він перевірив на собі ставлення грузинів. Познеру пригадали скандальну заяву 2017 року щодо грузино-абхазького конфлікту.

"Я сказав те, що думаю. Коли я бував у Абхазії в 70-ті роки, не раз переконувався в тому, що між грузинами та абхазами відносини не дуже добрі, що грузини вважають їх людьми другого сорту, віслюками, тупими", - сказав тоді російський журналіст.

На додачу Познер заявив, що Абхазія ніколи не буде Грузією, а потім ще й здивувався обуренню грузинських колег, які затаврували його як російського пропагандиста.

Тому, щойно в Тбілісі стало відомо про візит Познера, перед його готелем зібралися сотні людей. Вони оточили будівлю й голосно вимагали видворити російського журналіста з країни. 

Читайте також: Гордон закликав росТВ берегти відомого пропагандиста: "Щоб ж***у не зламав"

Популярні відео

Активісти залишили напис на асфальті біля готелю "Геть із Грузії", а саму будівлю закидали яйцями. На деякий час протестувальникам навіть вдалося вимкнути електрику в готелі. Познеру з гостями довелося скасувати святкування і терміново вилетіти з Тбілісі. Обурення натовпу було настільки сильним, що небажаних прибульців до аеропорту супроводжувала поліція. Та на цьому скандал не скінчився. Кожного з гостей Познера, а їх було близько 30, й самого іменинника оштрафували за порушення карантину – стягнули близько шестисот доларів з людини. І тільки після сплати росіянам дозволили залишити країну. Готель, у якому зупинялися росіяни, також покарали штрафом у 3 тисячі доларів – за недотримання карантинних обмежень.

Читайте також: "В Україні народжується нова спецслужба": експерт про боротьбу з пропагандою Росії

Згодом стало відомо, що Познер в'їхав до Грузії за американським паспортом. При цьому на російському телебаченні журналіст не втрачає шансу покритикувати Сполучені Штати. Ситуацію оцінили в Кремлі - там назвали грузинів екстремістами, а росіян застерегли від візитів до Тбілісі.

Раніше депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук розповіла про головні завдання Центру протидії дезінформації.

Джерело Україна 24 Теги