Ми б захищали хоч при Гітлері: Шендерович про лист на підтримку Навального

Російський публіцист також розповів, що голодування опозиціонера може привернути міжнародну увагу

Ми б захищали хоч при Гітлері: Шендерович про лист на підтримку Навального

150 журналістів, діячів культури, правозахисників підписали відкритий лист на адресу глави російської Федеральної служби виконання покарань, генпрокурора та уповноваженого з прав людини. У листі вони висловили занепокоєння станом здоров'я опозиціонера і зажадали, щоб до нього були допущені лікарі. Російський опозиційний публіцист, письменник Віктор Шендерович, який поміж інших підписав цей лист, пояснив, що підписанти не ставили за мету ініціювати звільнення Навального.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Це звернення не до тих, хто його може звільнити. Є правозахисна робота і правозахисні зусилля. Правозахисники не змінюють політичний лад і не займаються цим. Я багато разів закликав звільнити Навального... А коли ми говоримо про правозахист, то ми говоримо про речі, які можна зробити, ми звертаємося в рамках чинного навіть у Росії законодавства. Правозахисники намагаються захистити людей у рамках наявної системи, хоч при Гітлері, хоч при Мугабе, хоч при будь-кому", - сказав Шендерович.

Читайте також: Санкції США проти Росії: ексміністр розповів, чи допоможе це Навальному

Популярні відео

Також Шендерович вважає, що анонсований мітинг на підтримку Навального може допомогти в разі, якщо буде достатня кількість прихильників.

"Це допоможе, якщо чисельність буде досить серйозна, а зусилля досить постійними. Ми бачимо підтвердження того, що вони розуміють тільки числівники, числівники вони розуміють добре. Коли нас було 120 тис. на Сахарова (проспект у Москві - ред.) 10 років тому, вони сховалися під плінтус і довго звідти не виходили. Все залежить від чисельності та від наших зусиль. Пів мільйона в Москві, які не йдуть, звісно, вирішили б це питання. Як вирішили це у 90-му році, коли пів мільйона зібралися на Манежній площі - було скасовано 6-у статтю Конституції СРСР про однопартійну систему, були виведені війська з Вільнюса. Це працює, коли громадськість на підйомі", - сказав Шендерович.

Читайте також: ЄСПЛ ухвалив рішення щодо Навального: політолог Орєшкін розповів, чого боїться Росія

За словами публіциста, голодування Навального може привернути увагу світової громадськості до ситуації.

"Сама по собі вона не спрацює, одночасно дуже багато голодують у російських в'язницях. Це може привернути увагу, якщо приверне увагу всього світу, якщо росіяни та люди всього світу докладуть достатньо зусиль для його звільнення, то це дасть результат. Повторюю, вони розуміють тільки збиток, завданий їм", - сказав Шендерович.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" журналіст Іван Яковина заявив, що Олексія Навального спробують зламати в колонії.

Джерело Україна 24 Теги