"Путін для Китаю — як Лукашенко для Росії": журналіст про боротьбу за вплив у світі

Іван Яковина розповів, чому Китай підтримуватиме режим Путіна

"Путін для Китаю — як Лукашенко для Росії": журналіст про боротьбу за вплив у світі

Китай підтримуватиме режим президента Росії Володимира Путіна - про це заявив журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на каналі "Україна 24".

"Росія сама собою ніякого значення у світі вже не представляє, але у неї все ще досить ваги та інерції, щоб схилити чашу світового панування або в бік Китаю та авторитаризму, або в бік США і демократії. Що з цього випливає? Зараз Китай з усіх сил намагатиметься підтримувати дружній йому режим Путіна. Китай стане для російського президента тим, ким він сам є для Лукашенка, важливою зовнішньою опорою непопулярного диктаторського режиму", — сказав він.

Читайте також: Путін ходить по лезу ножа — політолог про війну на Донбасі

Популярні відео

За словами Яковини, США намагатимуться замінити лідера в Росії.

"Водночас американці з усіх сил намагатимуться змінити чи орієнтацію російської влади, чи саму цю владу. Думаю, Байден вже вибрав другий варіант, оскільки публічно назвав Путіна вбивцею і потихеньку викочує проти нього різноманітні санкції. Американський лідер хоче показати російській еліті, що їй треба відвернутися від свого президента й Китаю та розвернутися в бік Європи і США.

Байдену треба поміняти російський режим не тому, що він хоче свободи й процвітання для російського народу, на росіян йому наплювати. Якщо дивитися стратегічно, то перемога американців в холодному протистоянні з Китаєм багато в чому залежатиме від того, хто сидітиме в Кремлі", — сказав він.

Раніше експерт-міжнародник Максим Ялі в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Росія використовує вакцину "Супутник V" як "м'яку зброю".

Джерело Україна 24 Теги