"Можуть заарештувати навіть за шкарпетки": політолог заявив про терор у Білорусі

Павло Усов розповів, як білоруська влада переслідує людей з будь-якого приводу

"Можуть заарештувати навіть за шкарпетки": політолог заявив про терор у Білорусі

У Білорусі продовжують переслідувати активістів та учасників акцій протесту, розповів білоруський політолог Павло Усов у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Потрібно розуміти, що протест як такий був придушений терором, і терор триває зараз дуже інтенсивно. Практично немає правових органів у Білорусі, є виключно терористична система, яка придушує будь-які прояви активності. Навіть за шкарпетки, які матимуть колір червоно-білий, можна отримати штраф або адміністративне покарання 15 діб. Влада використовує будь-який контекст, щоб придушувати не тільки активних громадян, але навіть найменший прояв ідеологічної солідарності з білоруським відродженням", — сказав він.

Читайте також: "Білоруси вийшли після зимової сплячки": нові подробиці протестів проти Лукашенка

Популярні відео

За словами політолога, Лукашенко сам розуміє хиткість свого становища.

"Говорити про те, що суспільство залишило в спокої Лукашенка, не можна. Той факт, що вчора до Мінська були стягнуті практично всі силові ресурси, говорить про те, що сам навіть Лукашенко і його оточення розуміють, що як тільки система терору ослабне хоча б на 1-2 градуси, то це призведе до пожвавлення протестів. З огляду на це, ми маємо з одного боку активність, що нікуди не поділася, і внутрішній опір, з іншого боку — продовжуємо мати справу з масовим терором і системними репресіями", — сказав він.

Раніше білоруський опозиціонер Юрій Губаревич розповів, чому влада так жорстко реагує на масові акції.

Джерело Україна 24 Теги