"Білоруси вийшли після зимової сплячки": нові подробиці протестів проти Лукашенка

Білорусь в останні місяці жила "у справжній атмосфері терору", розповів журналіст

"Білоруси вийшли після зимової сплячки": нові подробиці протестів проти Лукашенка

У Мінську на акцію протесту проти президента Білорусі Олександра Лукашенка 27 березня вийшло значно менше людей, ніж було влітку і восени.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" заступник головного редактора білоруського видання "Наша нива" Зміцер Панкавец.

"Порівнювати протести з літніми та осінніми, звичайно, не доводиться, людей значно менше. Але всю зиму і початок весни ми живемо в цій атмосфері терору. Тривають численні затримання, обшуки, рівень страху за три останні місяці нагнали доволі неслабо, так би мовити. Сьогодні вийшли тисячі людей, але вони не ризикнули якось себе позначати. ​​Було видно, що вони прийшли невипадково, чекали таких самих, як вони. Поки що говорити про те, що ці мітинги до чогось призведуть, годі й говорити. Напевно, просто вийшли після зимової сплячки, погрітися на сонечку, побачили інших", - сказав він.

Читайте також: "Режими змагаються у згущенні фашизму" — журналіст про Лукашенка і Путіна

Популярні відео

Панкавец повідомив, що силовики затримали кількох журналістів з його видання:

"Затримали нашого головного редактора Єгора Мартіновича - він знаходився в автомобілі, його зупинили співробітники міліції, попросили вийти. Після того, як його попросили вийти, ми з ним втратили зв'язок. З ним була наша фотограф Надія Бужан, їх разом забрали. Де вони перебувають, нам поки невідомо. І було затримано журналістку Катерину Карпіцьку, вона вже перебуває у відділку. Пред'являють журналістам участь в акціях протесту. Попри численні відеопідтвердження того, що вони не беруть участь, для судів це не аргумент".

Читайте також: На Волині упіймали білоруського шпигуна: з'явилися нові подробиці та відео

Раніше білоруський опозиціонер Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому влада так жорстко реагує на масові акції.

Джерело Україна 24 Теги