У Білорусі затримали журналістів: нові подробиці протестів у Мінську

Журналістів затримують, як тільки вони виходять на вулицю, зазначила головна редакторка видання TUT.BY

У Білорусі затримали журналістів: нові подробиці протестів у Мінську

У Мінську, де 27 березня триває акція протесту проти президента Білорусі Олександра Лукашенка, силовики затримали п'ятьох журналістів видань TUT.BY і "Наша нива".

Подробиці повідомила в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" головна редакторка TUT.BY Марина Золотова.

"Причини мені незрозумілі, наші колеги перебували просто на площі Бангалор, перекушували в одному із закладів. Наскільки мені відомо, спочатку затримали Анну Колтигіну, потім Галину Уласік. Їх завантажили в автозак, зараз у мене інформації немає, чи виїхав автозак в одне з РВВС Мінська чи ні, поки незрозуміло. Найімовірніше, вони ще в автозаку. Але до цього часу затримали й інших журналістів принаймні п'ятьох. Це інше видання, "Наша нива", трьох з нього затримали. Чесно кажучи, я не володію повністю інформацією (про те, чи виконували журналісти TUT.BY завдання - ред.), тому що для мене стало великою несподіванкою, що їх затримали. Я знаю, що вони перекушували там, і на цьому все", - повідомила Золотова.

Читайте також: "Режими змагаються у згущенні фашизму" — журналіст про Лукашенка і Путіна

Популярні відео

За її словами, "журналістів затримують, як тільки вони виходять на вулицю".

"Два дні тому був День волі, журналісти вже звикли до того, що ти не можеш працювати відкрито на вулиці, маєш ховатися. І ми здивувалися, коли колеги з інших країн знімали на вулиці відкрито, для нас це було екзотично, бо ми з вересня звикли, що потрібно ховатися. Ми звикли до того, що якщо ти відкрито знімаєш або на тобі синій жилет, то ти, радше, мішень. Це полювання на журналістів. Заяви силовиків давно перестали нас дивувати. Те, що відбувається у нас в країні, можна назвати тотальним правовим дефолтом. Ось так і працюємо", - зазначила вона.

Читайте також: На Волині упіймали білоруського шпигуна: з'явилися нові подробиці та відео

Раніше білоруський опозиціонер Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому влада так жорстко реагує на масові акції.

Джерело Україна 24 Теги