Україна важлива для США в єдиному контексті — політолог про пресконференцію Байдена

Денис Москалик розповів, чому президент США не сказав жодного слова про Україну

Україна важлива для США в єдиному контексті — політолог про пресконференцію Байдена

Президент США Джо Байден дав свою першу пресконференцію, в якій жодного разу не згадав Україну. Політолог Денис Москалик розповів у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", чому так сталося.

"Він не говорив (про Україну — ред.), тому що це не актуально для тієї аудиторії американських ЗМІ, які його запитували. Україна їх в першу чергу цікавить в контексті боротьби з Росією. Ми це бачимо зі стратегічних документів — американських, британських, — ми це бачимо на прикладі заголовків новин і на прикладі запитань журналістів, які вони ставили президенту.

Українська проблема — на периферії, і її штучно витягали з метою підвищення токсичності України щодо США в період президентства Трампа. Зараз це відходить на задній план, і пріоритети визначаються внутрішнім новинним порядком американських ЗМІ", — сказав він.

Читайте також: "Путін буде кусатися": ексрозвідник заявив про початок нової холодної війни

Популярні відео

При цьому Байден згадав Росію не в дуже втішному контексті — зокрема, він сказав, що Володимир Путін вважає найкращою формою правління автократію. Експерт розповів, як Росія на це реагуватиме.

"Росія реагуватиме, безумовно, насамперед на дипломатичному рівні, намагаючись розколоти західний табір. Річ у тому, що росіяни працюють на Заході через підтримку дружніх до них сил всередині кожної країни — це ультраправі, ультраліві, різні конспірологи, — по-друге, з підтримкою країн, схильних до компромісу. Наприклад, це Угорщина. Вони будуть працювати через "Північний потік 2", і таке інше", — сказав він.

Журналіст Іван Яковина розповів, про що президент США Джо Байден говоритиме під час своєї першої великої пресконференції.

Джерело Україна 24 Теги