Сусідка України розпочала масштабні військові приготування: посол пояснив

Польща активно розвиває систему оборони за прикладом України

Сусідка України розпочала масштабні військові приготування: посол пояснив

Польща почала активно розвивати територіальну оборону і створювати по всій країні добровольчі батальйони, надихнувшись прикладом України.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця, коментуючи інформацію ЗМІ про те, що Польща розмістить війська територіальної оборони на кордоні з Україною.

"Йдеться про створення по всій території Польщі осередків військ територіальної оборони. Цей процес почався не зараз, а у 2016 році. І до певної міри міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич брав за зразок наші добробати, батальйони, які воювали з російськими військами на сході України, і потім вливалися в Збройні сили України. Вони показали свою дієвість, і Польща взяла це за основу того, яким чином зміцнити свою територіальну оборону у разі будь-якої агресії", - розповів дипломат.

Читайте також: Шансів на успіх жодних - Арестович оцінив сили "армій ДНР і ЛНР"

Популярні відео

Як пояснив Дещиця, ці війська створені не тільки щоб воювати, а й "щоб допомагати військовим і місцевій адміністрації у кризових ситуаціях".

"Польща чітко стоїть на позиціях засудження військової агресії на сході України, анексії Криму і підтримує територіальну цілісність України – в цьому сумнівів немає. Але очевидно, що Польща зміцнює свою обороноздатність і як член НАТО, і як країна, яка думає про всі можливі ефективні способи захисту. В тому числі такий спосіб захисту, як війська територіальної оборони", - зазначив він.

Нагадаємо, Польща оголосила про плани розмістити дві бригади військ територіальної оборони в прикордонних з Україною областях, щоб "прикрити стратегічно важливі регіони".

Раніше колишній заступник глави СБУ Віктор Ягун в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив про загрозу для України через розміщення російських військ у Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги