Вирок політиці Кремля — дипломат про гучну заяву Байдена щодо Путіна

Костянтин Єлісєєв проаналізував слова Байдена і реакцію Росії

Вирок політиці Кремля — дипломат про гучну заяву Байдена щодо Путіна

Різкі слова президента США Джо Байдена про главу РФ Володимира Путіна застали Росію зненацька - про це заявив дипломат Костянтин Єлісєєв в ефірі каналу "Україна 24".

"По-перше, складається враження, що відверта заява Байдена застала Кремль зненацька, вона була несподіваною - минула майже доба, коли Росія почала реагувати. По-іншому Росія не могла вчинити, інакше були б тлумачення, що Росія проковтнула заяву Байдена. Фактично заява Байдена стала вироком політиці Кремля, і в одному слові він висловив не просто свою персональну оцінку Путіну, а й зміст майбутньої політики США щодо Росії. Тобто йдеться про те, що ніякого перезавантаження не буде, і умиротворення агресора не буде", — сказав він.

Читайте також: Дипломат пояснила, які будуть наслідки через слова Байдена про Путіна

Популярні відео

Дипломат розповів, про що свідчить реакція Росії на заяву президента США.

"Що стосується самої реакції Росії, я б її розклав на два компоненти. Є політичний компонент і є дипломатичний. Що стосується канонів класичної дипломатії, Росія діяла за звичайним алгоритмом — відкликання посла для консультацій, запрошення посла США до МЗС Росії для демаршу, реакція МЗС Росії, і сьогодні ми почули реакцію Кремля та адресата критики.

Що стосується політичної сторони, Байден одним виразом дав оцінку особі, яка дійсно робить міжнародні злочини. Дуже важливо, щоб цю заяву почули в Брюсселі, оскільки майбутнього тижня на саміті ЄС розглядатиметься стратегія розвитку відносин Європейського Союзу з Росією. Я сподіваюся, що ця заява стане мотивацією для європейських партнерів, щоб зробити політику щодо Росії чіткою і не піддаватися спробам деяких країн пом'якшити ставлення до Кремля. Я також сподіваюся, що заява Байдена буде врахована в матеріалах, які Україна передає в міжнародні судові інстанції в контексті доказу злочинів Кремля на території України, це дуже важливо", — сказав він.

Читайте також: "Ситуація загострена": ексголова МЗС про наслідки різких слів Байдена щодо Путіна

Нагадаємо, президент США Джо Байден назвав президента Росії Володимира Путіна вбивцею і заявив, що той відповість за втручання Росії в американські вибори. Сам Путін відповів на слова Байдена: "Хто як обзивається, той так і називається".

Джерело Україна 24 Теги