Вірити на слово не можна: в МЗС України розкритикували звіт Ірану про збитий "Боїнг"

Євген Єнін розповів, що розслідування велося упереджено і в ньому не враховані зауваження української сторони

Вірити на слово не можна: в МЗС України розкритикували звіт Ірану про збитий "Боїнг"

17 березня в Ірані опублікували остаточний звіт про збитий український літак МАУ. Звіт різко розкритикував український міністр закордонних справ Дмитра Кулеби, який назвав документ "збіркою маніпуляцій". Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що іранська сторона використовує звіт для того, щоб виправдатися, і в ньому майже не були враховані зауваження української сторони.

"Розслідування проходило з величезними порушеннями вимог Доповнення №13 Чиказької конвенції. Це розслідування мало упереджений характер. Ми вважає, що розслідування не може бути завершене і має бути продовжене. Велика кількість інформації, оприлюдненої у звіті, не підкріплена ніякими доказами, отже, вірити на слово іранській стороні зараз не можливо", - сказав дипломат.

Читайте також: Справа збитого літака МАУ: в МЗС поскаржилися на поведінку Ірану

Популярні відео

Єнін зазначив, що в звіті не названі причини трагедії.

"Крім того, найголовнішим недоліком є те, що цей звіт не виявляє ключові причини трагедії, таким чином, всі рекомендації про підвищення безпеки є абсолютно нерелевантними і не можуть підвищити безпеку авіаційного простору Ірану та гарантувати відсутність подібних інцидентів в майбутньому", - сказав Єнін.

Читайте також: Катастрофа літака МАУ: озвучено прогноз, коли Іран виплатить компенсацію Україні

Також заступник міністра нагадав, що Іран вів розслідування некомпетентно.

"Від початку українська сторона зіткнулася з вільним трактуванням з боку Ірану вимог відповідних розслідувань. З самого початку іранська сторона не забезпечила безпеку речових доказів і уламків літака. На момент прибуття української делегації фактично всі уламки були евакуйовані, причому без дотримання всіх процесуальних вимог, їх просто згребли екскаваторами. Надалі ми не мали повного доступу до всіх документів, які добувалися іранською стороною, наші експерти не були залучені до підготовки фінального тексту технічного звіту", - сказав дипломат.

Єнін висловив думку, що Іран намагається виправдатися, зваливши частину провини на Україну.

"Ми бачимо чіткі спроби іранської сторони використовувати цей звіт для виправдання своєї невинуватості, а не пошуку справжньої причини трагедії. Ми направили велику кількість зауважень в рамках обробки технічного звіту, і сумно те, що іранська сторона врахувала меншість з них. Іранські розслідувачі вдають, що військового аспекту взагалі не існує, перекладаючи провину на єдиного оператора системи оборони ППО, Україну і компанію МАУ за погану оцінку ризиків", - сказав Єнін.

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули.

Джерело Україна 24 Теги