"Жодної іншої армії там немає": Арестович про війська Росії на Донбасі

Радник української делегації пояснив, чому спостерігачі "нічого не бачать"

"Жодної іншої армії там немає": Арестович про війська Росії на Донбасі

Ніяких військ, крім російських, на Донбасі немає, і ця інформація підтверджена даними розвідки. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" сказав радник української делегації в Тристоронній контактній групі з Донбасу Олексій Арестович.

"Там не є російські війська, а просто немає ніяких інших, крім російських. Перший, другий армійський корпус підпорядковуються 12-му територіальному командуванню Південного військового округу Російської Федерації, за чотирма ознаками, які визначає міжнародне законодавство: комплектація, підготовка, планування і бойове застосування. Цього достатньо. Це російська армія, штатна", - сказав Арестович.

Читайте також: "Це війна, а не якесь АТО": Кравчук про російські війська на Донбасі

Популярні відео

Радник зазначив, що місцеве населення також служить у російській армії і має російські паспорти.

"Те, що вона укомплектована частково жителями Донецької та Луганської областей, не означає, що це не російська армія. Там є підрозділи, де на 90% громадяни Росії, є 50/50, але всі вони мають російські паспорти, до речі, з 2018 року. Це не моя оцінка, це оцінка Головного управління розвідки", - сказав експерт.

Читайте також: Є тільки один спосіб — Арестович про виведення російських військ з Донбасу

Також Арестович пояснив, чому спостерігачі не фіксують наявності російських військ на непідконтрольній території.

"З приводу ОБСЄ. На сьогодні на території, що підконтрольна Україні, 13 патрулів ОБСЄ. На території, яка тимчасово непідконтрольна, 1 патруль. Що може встановити один патруль ОБСЄ? До того ж, постійне питання на ТКГ - доступ СММ ОБСЄ на всі території. Їм постійно перешкоджають у доступі до цілих районів. І вони просто звітують, що не бачили російські війська. Звичайно, не бачили, тому що їх не допускали. Вони ж не можуть сказати, що війська там є, це не розвідувальний орган, він констатує те, що відбувається. Навіть обстріли підраховуються не так, як рахує військова розвідка України", - сказав Арестович.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич заявив, що спостерігачі не зафіксували на Донбасі наявності російських військ. Це висловлювання спровокувало скандали з депутатом Олексієм Гончаренком і радником міністра внутрішніх справ Зоряном Шкіряком.

Джерело Україна 24 Теги