Анексія Криму суперечить навіть російським законам — юристка розкрила деталі

Російська експертка розповіла, що було не так з процедурою "референдуму" в Криму

Анексія Криму суперечить навіть російським законам — юристка розкрила деталі

Крим "приєднаний" до РФ всупереч навіть російським законам — про це заявила російський доктор юридичних наук Олена Лук'янова в ефірі каналу "Україна 24".

"Анексія Криму — це був не тільки військово-політичний бліцкриг, а й правовий бліцкриг, де порушувалися всі процедури: процедури ратифікації, підготовки міжнародного договору. "Референдум" був призначений на травень, потім він двічі переносився, хоча процедура підготовки до референдуму ні за якими наявними законами не може тривати 15-16 днів з моменту початку процедури. Крим був "приєднаний" до Росії за 22 дні", — сказала вона.

Читайте також: У Зеленського розповіли про нову стратегію України щодо повернення Криму

Популярні відео

Експертка пояснила, що є питання щодо багатьох юридичних моментів.

"Одним з ключових моментів був висновок Конституційного суду Росії з питання про конституційність міжнародного договору. Договір був підготовлений 17 березня, переданий до Конституційного суду, одна ніч була відведена суду на аналіз цього договору. У рішенні суду як мінімум вісім серйозних помилок, він навіть не мав права приймати до розгляду цей договір. Дуже багато претензій до цього вирішального акту Конституційного суду, він не виконав своєї функції.

Вже не говоримо про місто Севастополь, тому що якщо теоретично АРК Крим могла щось там проголосити, то Севастополь не входив ані до АРК Крим, ані до Кримської області. У російському законодавстві щодо Севастополя процедура окрема, це як частина іноземної держави. І в російському законі сказано, що частина іноземної держави може бути приєднана до Росії тільки в переговорному процесі, коли дві держави підписують договір", — сказала вона.

Раніше ексміністр закордонних справ Павло Клімкін розповів, що потрібно робити Україні в питанні з Кримом.

Джерело Україна 24 Теги