Яценюк презентував спільне звернення діячів США та України

"США та Україна є партнерами, союзниками й друзями", - зазначив Яценюк

Яценюк презентував спільне звернення діячів США та України

Колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час Київського безпекового форуму 10 березня в ефірі телеканалу «Україна 24» презентував спільне звернення діячів США та України.  

«Вельмишановні пані та панове! Шановні посли, дипломати, урядовці, представники громадського сектора! Шановні українці та наші американські партнери! США й Україна є партнерами, союзниками та друзями. Сьогодні ми представимо 12 пунктів стратегічного партнерства між Україною та США. Президент США Джозеф Байден дуже чітко і недвозначно заявив на весь світ, починаючи з його телефонної розмови з президентом російської імперської диктаторської країни, яка захопила Україну, Володимиром Путіним, і закінчуючи його виступом нещодавнім на Мюнхенській безпековій конференції, про беззаперечну підтримку територіальної цілісності та української держави. Державний секретар США провів розмову з українськими урядовцями й так само підтвердив курс американської адміністрації на підтримку України. Президент України Володимир Зеленський нещодавно на спільній пресконференції з головою Європейської Ради зазначив те, що Україна і США є стратегічними партнерами. І українські, й американські політики, я хотів би підкреслити, що всі політичні сили українського спрямування, які представлені у Верховній Раді України, підписали це звернення. Так само як і представники Демократичної та Республіканської партій тощо підписали це звернення», - заявив Яценюк.

Читайте також: Експрем'єр запропонував 4 кроки для боротьби з пропагандою Росії

Він також відзначив і подякував всім партнерам Київського безпекового форуму, це і Львівський безпековий форум, це і Кризовий медіа-центр, це і всі громадські організації та суспільні діячі, кожен підпис, у тому, що вони підтримали спільну українсько-американську платформу, як розвивати стратегічні стосунки США та України.

«Ми робимо своє і звертаємося як до Байдена, так і до Зеленського, і до американської та української влади з відозвою про те, що треба зробити, щоб український і американський народи були сильні й успішні. Що треба зробити для того, щоб наші країни були незалежні, щоб наші країни були успішні, щоб наші країни були справжніми друзями та союзниками. Начебто ми географічно дуже далеко один від одного. Але ми, українці та американці, дуже близькі. Ми поділяємо ті самі проблеми. Ми мусимо вирішувати ті самі виклики, які стоять перед нашими народами. 200 років тому Америка виборола свою незалежність і побудувала найсильнішу демократію у світі. Сім років тому Україна стала на захист своєї незалежності, своєї демократії, на захист своєї держави й громадян своєї країни. Сьогодні ми зіткнулися з тими самими викликами, хоча ми на різних континентах – світова пандемія. Американці й українці борються за своє виживання, борються за те, щоб зберегти життя кожного американця і кожного українця. Американці борються ефективніше, і тут нам треба брати приклад», - сказав експрем’єр.

Популярні відео

Читайте також: Експрем'єр закликав РНБО ухвалити важливі рішення за двома напрямами

Він наголосив, що Україні необхідно створити реальні умови для економічного зростання.

«В американців сьогодні проблема безробіття. А хіба це не та сама проблема, яка є сьогодні в Україні? Так само робота, заробітна платня, економічний успіх і економічний розвиток держави. Безпека наших держав. Хіба не Росія втручалася в американські вибори? Хіба не Росія погрожує НАТО? Хіба не Росія здійснює спроби вбивства, розпочинаючи з Навального і закінчуючи спробами вбивств у Солсбері? Хіба не Росія здійснює атаки на кіберпростір США? Та сама Росія, яка здійснила атаку на Україну, яка незаконно анексувала Крим, яка представляє екзистенційну загрозу для української держави. Тому у нас багато спільного. І для того, щоб ми стали сильніші, для того, щоб наші стосунки були взірцем того, як боротися за демократію й успіх наших країн, американські та українські політики, дипломати, представники неурядового сектору, експерти підписали відозву з 12 пунктів», - зазначив Яценюк.

Раніше експрем'єр закликав порушити справу проти президента Росії Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги