"Байден допомагає Росії, а не Україні": експерт б'є на сполох

Андрій Ілларіонов навів кілька прикладів, які, на його думку, свідчать про те, що США підіграють Росії

"Байден допомагає Росії, а не Україні": експерт б'є на сполох

Президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов вважає, що президент США Джо Байден за час, що минув з його інавгурації, допоміг Росії, а не Україні.

Таку думку він висловив в ефірі каналу "Україна 24".

"Мене дуже турбує позиція нинішньої американської адміністрації стосовно Росії та України. Було дуже багато очікувань того, що ця адміністрація буде радикально антипутінською, вживатиме заходів, щоб задавити путінський режим. Те, що сталося з моменту інавгурації Байдена, працює в прямо протилежну сторону. Дії нової американської адміністрації допомагають Кремлю і завдають шкоди Україні. Сподіваюся, це відбувається не зі злого наміру, не з метою навмисного заподіювання шкоди Україні, але шкоди вже завдано величезної", - сказав аналітик.

Читайте також: Ексдепутат Держдуми пояснив фейки Росії про вакцини від коронавірусу

Популярні відео

Ілларіонов вважає, що те, що досі не відбулася телефонна розмова Зеленського і Байдена, говорить багато про що.

"Наведу приклад. Минуло 50 днів. Байден вже протягом першого тижня говорив з Путіним, за цей час він жодного разу не говорив із Зеленським, і поки це не планується, попри всі прохання та запити з української сторони. Друге. Першим же рішенням Байден підписав продовження договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь. Це той жахливий головний біль, який мучив Путіна протягом багатьох років, з приводу чого він не міг домовитися з Трампом, Трамп відмовляв йому. Це знімає потенційні витрати Кремля на багато мільярдів доларів на багато років і радикально покращує геополітичне становище Кремля", - сказав Ілларіонов.

Читайте також: "Путіну вдалося неможливе" — журналіст про протистояння Заходу і Росії

Як черговий приклад аналітик привів дії Байдена, завдяки яким, на його думку, ціна на нафту підскочила, що вигідно для Росії.

"Третє. Байден здійснює програму так званого зеленого тоталітаризму, пов'язаного з вигаданою загрозою кліматичних змін, у результаті чого вжито низку заходів. Результат - за останні 4 місяці ціна на нафту подвоїлася і досягла 70 доларів за барель. В результаті цього в розрахунку на рік Росія отримала додаткових коштів приблизно на 50 млрд доларів. За 7 років ця сума перевищить потенційні витрати Кремля, пов'язані з санкціями. Це подарунок для Росії. Цей список дій за 50 днів дуже довгий. Такий підхід може обернутися серйозними витратами для України", - вважає Ілларіонов.

Нагадаємо, раніше ексглава МЗС Павло Клімкін в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що президент Росії Володимир Путін повинен готуватися до нових санкцій.

Джерело Україна 24 Теги