Економіка в стагнації: Ілларіонов розповів, як санкції вплинули на Росію

Андрій Ілларіонов вважає, що протягом 7 років санкції проти Росії уповільнили темпи зростання її економіки на 1,5%

Економіка в стагнації: Ілларіонов розповів, як санкції вплинули на Росію

Санкції проти Росії вплинули на те, що її економіка зараз перебуває в стагнації, але виявилися недостатніми для того, щоб економіку зруйнувати.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.

"Санкції в скільки-небудь значних обсягах почали вводитися навесні 2014 року, вже 7 років, і за цей час накопичено дуже великий багаж знань щодо того, як діють санкції проти Росії. Загальна оцінка фахівців міжнародних фінансових організацій полягає в тому, що введені санкції зрізають від 1 до 1,5% потенційного темпу зростання ВВП. Таким чином, якби цих санкцій не було, то темпи зростання російської економіки, можливо, були б на 1-1,5, навіть до 2% вищі, ніж те, що є зараз", - сказав аналітик.

Читайте також: Росія робить собі тільки гірше — журналіст про нові санкції США

Популярні відео

Ілларіонов зазначив, що через санкції багато світових компаній побоюються мати справу з Росією.

"Оскільки російська економіка останні 7 років знаходиться в стагнації, то можна сказати, що санкції зробили свій вклад в уповільнення зростання, точніше - поглиблення стагнації та рецесії російської економіки. І плюс важливий психологічний і моральний ефект для всіх бізнесів і людей, розуміння, що російська держава і компанії знаходяться в міжнародній напівізоляції. Це зупиняє багато компаній мати справу з Росією", - сказав президент інституту.

Читайте також: Росія потрапляє в міжнародну ізоляцію — експерт про нові санкції

Проте, на думку Ілларіонова, нічого радикального санкції не привнесли.

"Але треба сказати, що ці санкції не здатні зробити те, що обіцяв Обама. Він сказав 7 років тому, що санкції розірвуть російську економіку на шматки. Радикальної зміни санкції не створили", - сказав аналітик.

Нагадаємо, раніше російський політолог Дмитро Орєшкін в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чи зможуть санкції проти Росії та персональні санкції вплинути на президента РФ Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги