Росія робить собі тільки гірше — журналіст про нові санкції США

Іван Яковина розповів, чому нові санкції США є лише попередженням

Росія робить собі тільки гірше — журналіст про нові санкції США

Журналіст Іван Яковина висловився в ефірі каналу "Україна 24" про нові санкції, які США вводить в відношенні Росії.

"Слідом за ЄС на цьому тижні США ввели санкції проти 7 російських громадян, а також ряду організацій, звинувачених у спробі вбити Навального за допомогою хімічної зброї. Майже всі оглядачі зійшлися на тому, що Кремлю практично нема чого боятися. Однак дуже скоро стало ясно, що це зовсім не так. Ці санкції — лише легка увертюра перед основною санкційною симфонією, яка буде дуже довгою і дуже складною.

Що мається на увазі? У далекому 1991 році в США був прийнятий закон про заборону хімічної та бактеріологічної зброї. Згідно з положеннями цього закону, США, дізнавшись про застосування цієї зброї, спочатку попереджають країну-порушника зовсім невеликими санкціями, як би залучаючи її увагу до цієї проблеми. Якщо вона виправиться і виплатить компенсації постраждалим, а також проведе розслідування і знищить свою хімічну зброю, тоді санкції знімаються. Якщо ж ні, то американський закон наказує ввести набагато жорсткіші санкції. Умовно кажучи, спочатку американці стріляють в повітря, і тільки потім вже стріляють на ураження", — сказав він.

Читайте також: Росія потрапляє в міжнародну ізоляцію — експерт про нові санкції

Популярні відео

За словами Яковини, ситуація з Росією буде ставати ще гірше.

"Той факт, що американці ввели санкції в рамках закону про хімзброю, багато хто недооцінює. Американці прямо дають зрозуміти, що якщо їх вимоги не будуть виконані, то ситуація стане набагато гіршою. Путін, природно, не піде на звільнення Навального, якого ненавидить і боїться понад усе на світі. В американському законі країні-порушниці відводиться 90 днів на усунення своєї провини. Росія вже дала зрозуміти, що не збирається нічого робити з цього списку. Але в реальності Росія робить собі тільки гірше", — сказав він.

Раніше російський політолог Дмитро Орєшкін розповів, чи зможуть санкції проти Росії та персональні санкції вплинути на президента РФ Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги