Росія дотискає Білорусь: ексзаступник голови СБУ побоюється загроз кордонам України

Віктор Ягун зазначив, що НАТО вже серйозно підсилює свої сили в Польщі та Балтії

Росія дотискає Білорусь: ексзаступник голови СБУ побоюється загроз кордонам України

Олександр Лукашенко заявив, що не заперечує проти розміщення на території країни російських літаків, а також має намір продовжити співпрацю у військовій сфері з Росією. Чим це загрожує Україні, розповів генерал-майор запасу СБУ, колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун.

"Тут більше йдеться про тиск Росії на Білорусь, яка хоче втягнути її фактично в пояс своїх військових дій. Бачите, Лукашенку вдалося на даному етапі переконати російське керівництво - відкривати самостійну базу під керівництвом військових Росії на даному етапі не варто, а можна лише розмістити на базах Білорусі літаки. І навіть щоб вони літали там же, спільно з білоруськими льотчиками. Це дуже дивна поведінка", - сказав Ягун.

Читайте також: Переговори Путіна та Лукашенка - в Росії спрогнозували долю союзу з Білоруссю

Популярні відео

Генерал вважає, що в подальшому Росія зможе повноцінно розмістити свої війська в Білорусі.

"Росія потроху дотискає керівництво Білорусі на предмет повноцінного розміщення військ на території Білорусі та включення їх повноцінно в свої плани щодо розміщення ударних бойових угруповань на кордонах з НАТО", - сказав Ягун.

Читайте також: "Лукашенко загнаний у куток": в Білорусі пояснили, навіщо він їде до Путіна

Ексзаступник голови СБУ висловив побоювання, що, таким чином, на кордоні України з Білоруссю з'явиться повноцінна армія країни-агресора.

"Змінилася конфігурація. Лукашенко вже не зможе робити те, що він раніше робив, у нього самого залишилося мало місця для маневру. На жаль, ми можемо отримати повноцінне військове угруповання на кордонах з Білоруссю. Не тільки для НАТО це буде проблема, але в першу чергу і для України, тому що цей кордон більше 1000 км - величезна проблема. У нас немає таких потужних бойових груп, щоб перекрити цей кордон. НАТО і так розуміють проблему, і вони досить серйозно підсилюють свої сили і в Польщі, і в Балтії. Для НАТО це не буде новиною", - сказав Ягун.

Нагадаю, раніше в ефірі каналу "Україна 24" спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко прокоментував пропозицію з боку Білорусі ФСБ Росії створити розвідувальні пункти на кордоні з Україною.

Джерело Україна 24 Теги