Єдиний спосіб змусити замовкнути — політолог про вбивство Нємцова

Політолог Володимир Кара-Мурза розповів, чому вбили Бориса Нємцова в Росії

Єдиний спосіб змусити замовкнути — політолог про вбивство Нємцова

27 лютого 2021 року була шоста річниця вбивства російського опозиційного політика Бориса Нємцова. Російський політолог Володимир Кара-Мурза розповів про нього в ефірі каналу "Україна 24".

"Я провів поруч з Борисом понад 15 років, і він завжди залишався самим собою. Є такий стереотип, що політика — це брудна справа, що там суцільний цинізм, лицемірство, угодовство. Можу абсолютно твердо сказати, що цей стереотип помилковий. Політика така, якими руками ти її робиш. Борис Нємцов її завжди робив чистими руками, він завжди говорив те, що думав, робив те, що обіцяв, він ніколи не зраджував ані своїх переконань, ані своїх друзів.

Після його загибелі я перечитував стенограми засідань з'їздів народних депутатів початку 90-х. Наприклад, він тоді відстоював принципи виборності губернаторів, щоб вони не призначалися з Кремля. І сам, ставши губернатором, призначеним Єльциним, він домігся того, щоб були вибори, і виграв на них. Ці принципи він відстоював і в путінські роки", — сказав він.

Читайте також: "Україна не переживе": ексглава СБУ назвав умову для нападу Путіна

Популярні відео

За словами політика, вбивство було єдиним способом змусити Нємцова замовкнути.

"Змінився не Борис, а наша країна. І те, що було в 90-х мейнстримом у російській політиці, за часів Путіна стало не те що крамолою, а стало ототожнюватися з ворогами народу, зрадниками. Багато з 90-х прилаштувалися в систему, знайшли собі теплі містечка, або виїхали, а для нього це було неприйнятно. Для Нємцова мовчання було схоже на співучасть. Він був занадто принциповим, щоб його могли купити, занадто сміливим, щоб його залякати, і занадто небезпечним, щоб його могли терпіти. Його змусили замовкнути єдиним можливим способом — п'ять куль в спину 27 лютого 2015 року", — сказав він.

Читайте також: Не у 2014-му: історикиня пояснила, коли почалася анексія Криму Росією

Нагадаємо, Бориса Нємцова було застрелено на Великому Москворецькому мосту біля стін Кремля в Москві 27 лютого 2015 року.

Джерело Україна 24 Теги