США заявили про своє повернення — експерт назвав мету авіаудару по Сирії

Тарас Семенюк розповів, про що говорить активізація США

США заявили про своє повернення — експерт назвав мету авіаудару по Сирії

США завдали авіаудару по Сирії у відповідь на недавні атаки на американські об'єкти в Іраку. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" експерт-міжнародник Тарас Семенюк.

"Я думаю, це перша серйозна поява президента Байдена на світовій арені. Він показує силу, показує її непросто і в тій найбільш гарячій точці світу, де залишаються інтереси США. Згадайте, коли Трамп став президентом, яка була його реакція. Нагадаю, що тоді фактично розбомбили військовий аеродром в Латакії. Це перший прояв сили, того, що Америка повертається в цей регіон і буде захищати свої інтереси", — сказав він.

Читайте також: Байден застеріг Росію - політолог про гучну заяву щодо застосування військової сили

Популярні відео

Експерт пояснив, що США хочуть знову заявити права на вплив на Близькому Сході.

"США хочуть відновити переговори з Іраном з приводу великої ядерної угоди, яка була підписана ще при Обамі, а Трампом фактично скасована. Вони з одного боку показують силу, але з іншого боку, будуть пропонувати мирну дискусію Ірану. Зараз, думаю, буде відбуватися ревізія трампівської політики, з Білого дому вже звучать заяви про те, що вони готові до переговорів. Реакція Тегерана поки стримана.

А в Сирії перетинаються інтереси не тільки США, а й Росії, Туреччини. Сирія зійшла в перших шпальт газет, що може говорити про якісь домовленості між ключовими країнами — Туреччина, Росія, Іран. США завдяки Трампу вивели свої основні сили з Сирії, а тепер хочуть показати, що їх роль у світовому порядку ледь не головна", — сказав він.

Раніше політолог-міжнародник Антон Кучухідзе розповів, як США можуть брати участь у переговорах щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги