"Іскандери" розбрату: експерт пояснив, чому у Вірменії почалися нові протести

Медіаексперт розповів, через що у Вірменії прем'єр посварився з військовими

"Іскандери" розбрату: експерт пояснив, чому у Вірменії почалися нові протести

У Вірменії проходять протести проти прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Сам Пашинян заявив, що звільнив з посади начальника Генштабу Оніка Гаспаряна, який вимагав його відставки. Про ситуацію розповів в ефірі каналу "Україна 24" медіаексперт з Єревана Тигран Кочарян.

"Начальник Генштабу Гаспарян досі не звільнений, тому що Пашинян не має права звільняти, може тільки клопотати перед президентом про звільнення. Президент поки не підписав наказ. І раніше Пашинян сказав, що якщо президент не підпише указ про звільнення Гаспаряна, він фактично приєднується до перевороту.

Тригером стало те, що Пашинян дуже погано висловився про "Іскандери", і наступного дня журналісти зв'язалися з Генштабом, попросили думки. І перший заступник начальника Генштабу просто розсміявся, почувши запитання, чи може, згідно з Пашиняном, "Іскандер" вибухати на 10%. Після цього Пашинян його звільнив, а сьогодні вже весь Генштаб, всі армійські корпуси, начальники, правління при Генштабі підписали вимогу про відставку Пашиняна", — сказав він.

Читайте також: На Пашиняна сильно тиснуть — експерти розповіли, коли прем'єр Вірменії піде у відставку

Популярні відео

Кочарян нагадав, з чого почалася хвиля протестів у Вірменії.

"Конфлікт триває після ганебної, як багато хто вважає, поразки Вірменії. І зараз Пашинян намагався провину з себе покласти на армію, в результаті чого продав імідж армійських чинів, людей, які воювали. Це накопичувалося і призвело до нинішніх подій. Військовим набридло, що з них постійно намагаються зробити цапа відбувайла", — сказав він.

Читайте також: Криза у Вірменії через Карабах: прем'єру висунули новий ультиматум

Раніше прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про застосування ракетного комплексу "Іскандер" під час війни в Нагірному Карабасі восени 2020 року, але засумнівався в його ефективності й заявив, що "стріляні ракети "Іскандера" не вибухнули або вибухнули лише на 10%".

Джерело Україна 24 Теги